OKEx Para Çekme İşlemlerini Başlattı Ama Kullanıcılar Kaçıyor

İlayda Peker

Tüm kullanıcı para çekme işlemlerinin beş haftalık bir süre boyunca askıya alınmasının ardından kripto para borsası OKEx 26 Kasım’da hizmetlerini normale döndürdü ve para çekme işlemlerini nihayet başlattı.

Ödüller İşe Yarayacak Mı?

Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalarda borsa, aksaklık sırasında verdikleri rahatsızlıktan dolayı bir ödül programı başlatacaklarını belirtti. Ancak kullanıcılar bu ödülle pek de ilgilenmiyor gibi görünüyor.

Yapılan açıklamalara göre bu programlar, Tether (USDT) cinsinden komisyon indirim kartlarını, kullanıcıların varlıklarına ve işlem geçmişlerine dayalı bir kerelik tazminat ödemesini ve borsanın yerel token’ı OKB’nin sahipleri için varlık ağırlığı hesaplamasının iki katına çıkarılmasını içeriyor.

Bu çabalara rağmen bugün elde edilen veriler, bahsi geçen programların, borsaya olan güvenlerini yitirmiş kullanıcıların paralarını çekmesini engelleyemediğini gösteriyor. Her ne kadar para çekme işlemleri başlayalı daha çok kısa bir süre olmuş olsa da elde edilen bazı veriler gerçekleri gözler önüne seriyor.

Yüksek Meblağlı İşlemler

Kripto izleme hizmeti Whale Alert, para çekme işlemlerinin açılmasından sonraki bir saat içinde en az birkaç yüksek değerli işlem olduğunu açıkladı. Tüm bu bilgilere bakıldığında artık kullanıcıları OKEx’e güvenmedikleri görülüyor.

Kripto para kullanıcıları yüksek volatilite sebebiyle istedikleri zaman para çekebildikleri borsaları tercih ediyorlar. Ancak OKEx ile yaşanan bu son sorun kullanıcıları gerçekten rahatsız etmiş gibi görünüyor.

Para Çekme İşlemleri Ne Zaman Durdu?

OKEx, 16 Ekim’de para çekme işlemlerini askıya aldı ve sebep olarak borsanın özel anahtarlarının sahiplerinden birinin yetkililer tarafından yürütülen bir soruşturmada işbirliği yaptığını ve bu nedenle sıcak cüzdan sistemi dahilinde işlemlere yetki verilemediğini gösterdi.

Borsa kurucusu Star Xu‘nun aynı hafta polis tarafından sorgulandığına dair raporlar olmasına rağmen, herhangi bir yasadışı faaliyete karışmadığını ileri sürüldü.

Bunun yanında Ekim ayında durdurulan para çekme işlemleri ile birlikte lider kripto para birimi Bitcoin’de de %3 gibi küçük bir geri çekilme oldu. OKEx’te para çekme işlemleri ile birlikte piyasada da bir düşüş dalgasının başladığı görülüyor.


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PayPal Kripto Kullanıcılarının Hesaplarını Mı Kısıtlamaya Başladı?

Sonraki Haber

Düşüşe Rağmen Bitcoin Yatırımcıları İnançlı: BTC’de Hedef 86.000 Dolara Yükseldi

İlgili Haberler