Yarılanmadan Sonra Artış Beklentileri Çoğalıyor

İlayda Peker

Lider kripto para biriminin yarılanma ile birlikte hatta öncesinde büyük fiyat hareketleri sergilemesi bekleniyordu. Ancak yarılanmadan yalnızca birkaç gün 10.100 dolar seviyesine çıkan Bitcoin (BTC) yarılanmadan hemen önce 8.100 dolara kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise 8.769 dolar bandında işlem görüyordu.

Ancak sinyalleri değerlendiren analistler ve yatırımcıların Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20.000 doları göreceğini savunmaya devam ediyor.

BTC 20.000 Dolara Hazırlanıyor

Bitcoin 7 haftayı üst üste karla kapatmıştı. Bunun ardından geçtiğimiz Pazar günü haftanın kayıpla kapanması yatırımcıları bir nebze korkuttu. Bazı yatırımcılar “Doji mumları” sebebiyle trendin tersine döndüğünü işaret etti. Ancak Twitter’ın popüler analistlerinden “Galaxy” bir grafik paylaştı ve önümüzdeki günlerde artış ivmesinin piyasada olacağının altını çizdi.

Benzer bir grafiğin en son 2019 yılında görüldüğünü ve bunun ardından %160’luk rallinin başladığını ifade eden Galaxy önümüzdeki günlerde de bir rallinin başlama potansiyelinin büyük olduğunu belirtti. Eğer Galaxy’nin öngörüleri gerçekleşirse Bitcoin fiyatı 2020 yılı bitmeden 20.000 doları görebilir…

Yükseliş Göstergeleri

Analistlere göre yükseliş sinyali veren tek grafik bu değil. Newsbtc’nin haberine göre Bitcoin’in iki haftalık grafiğindeki özel göstergesi de bir “satın alma” sinyali veriyor. Yapılan açıklamalara göre bu gösterge son olarak 2019 yılında BTC’nin 6.000 dolardan 14.000 dolara çıktığı zaman görüldü. Ondan önce ise 2017’de Bitcoin’in 1.000 dolardan 20.000 dolara çıktığı dönemde görülmüştü.

Ayrıca teknik faktörlerin yanı sıra temel göstergeler de Bitcoin için artış sinyalleri veriyor olabilir. Bunlardan son zamanlardaki en önemlisi muhtemelen büyük yatırımcı Paul Tudor Jones’un Bitcoin almaya başladığını açıklaması oldu.

Dolayısıyla tüm bu temel ve teknik göstergeleri bir araya getiren analistler piyasada orta ve uzun vadede bir yükseliş beklediklerini ifade ediyor. Ancak kısa vadede düşüş yaşanabileceğini belirten analistler de var…



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Elon Musk Gelecekte BTC Geliştiricileri Arasına Katılacak”

Sonraki Haber

1 BTC’dan Az Varlık Bulunduran Cüzdan Sayısında Artış Var

İlgili Haberler