Tom Lee: “BTC 2020’de ABD Hazinesini Ve Altını Yeniyor”

Tom Lee: “BTC 2020’de ABD Hazinesini Ve Altını Yeniyor”

Bitcoin son günlerde sergilediği fiyat performansı ile bir yandan yatırımcısının yüzünü güldürürken bir yandan da piyasada heyecanı arttırmaya devam ediyor. Çünkü fiyatın 10.000 dolarlık barajı kırması ve bu seviyenin üzerinde tutunabilmesi psikolojik açıdan oldukça önemli.

Bunun yanı sıra, Fundstrat’ın büyük uzmanı Tom Lee, 2020’de Bitcoin’in şimdiye kadar her ikisi de geleneksel güvenli liman varlıkları olan ABD Hazineleri ve altından daha iyi performans gösterdiğini ifade ediyor. Konuyla ilgili Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Lee, Bitcoin fiyatının neden yılbaşından bu yana artış gösterdiğini de belirtiyor.

En İyi Performans: BTC

Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda piyasanın önemli ismi Tom Lee, Bitcoin’in hem altından (Peter Schiff’in savunucusu olduğu) hem de ABD Hazinesinden çok daha iyi performans gösterdiğini ifade etti.

Lee’nin açıklamalarına göre yılbaşından bu yana altın yatırımcıları %21 ve hazine varlıkları %12.5 kazanç sağladı. Ancak Bitcoin %39’luk büyümeyle bu iki varlık sınıfını da geride bıraktı.

Öte yandan Lee’nin açıklamalarına göre Bitcoin’in 2019 yılında sergilemiş olduğu iyi performans ve diğer teknik ve temel göstergelerin güçlenmesi Paul Tudor Jones‘un BTC’ye yatırım yapmasını sağladı. Bu da piyasa için oldukça güçlü bir işaret olarak nitelendirilebilir. Lee konuyla ilgili açıklamalarında, “Bitcoin 2019’da en iyi performans sergiledi. Paul Tudor Jones, Bitcoin satın alıyor. Sağlam olumlu rüzgarlar esiyor.” ifadelerini kullandı.

Tüm bunların yanında Baby boomer kuşağının Bitcoin’e en az ilgi duyan kuşak olduğunu biliyoruz. Ancak Jones’un BTC yatırımı yaptığını açıklamasının ardından Twitter’da yapılan açıklamalarda BTC alanına girmek isteyen ve bu kuşağa dahil olan kişilerin sayısında artışlar olduğu görüldü.

Kaynak: U.Today

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.