XRP’ye Olan İlgi Artıyor: Yatırımcılar XRP’lerini Satmıyor

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre dünyanın 6. en büyük kripto para birimi olan XRP, son birkaç ay içinde bireysel ve kurumsal benimsemede ciddi bir artış gördü. Dünyanın önde gelen çok varlıklı yatırım platformlarından biri olan eToro tarafından yayınlanan bir rapora göre, XRP İngiltere’deki bireysel yatırımcılar arasında en popüler kripto varlığı haline gelmiş durumda.

İngilizler XRP’yi Seviyor

eToro’dan gelen veriler, İngiltere merkezli bireysel yatırımcıların üçüncü çeyrekte diğer dijital para birimleri yerine XRP’yi tercih ettiğini ortaya koydu. XRP, ikinci çeyrekte %4 artış ve yıllık mülkiyette %105 büyüme ile İngiltere bireysel yatırımcılarının bir numaralı seçimi olarak tacını korudu.

İngiltere merkezli bireysel yatırımcılar, XRP’nin yanı sıra Cardano‘ya (ADA) da ilgi gösteriyor. Elde edilen bilgilere göre Cardano İngiltere’de Ethereum’u da geride bırakmış durumda.

Öte yandan son veriler hakkında yorum yapan eToro kripto piyasa analisti Simon Peters, bireysel yatırımcıların gerçekten kripto para birimlerine büyük ilgi gösterdiğini dile getirdi.

Peters’a göre, yatırımcıların büyük çoğunluğu XRP’lerini satmıyor ve biriktiriyor. Buna ek olarak yapılan açıklamalara göre XRP’nin uzun vadeli performansına inanan çok fazla sayıda yatırımcı var ve bazı yatırımcılar 2017 yılından bu yana XRP’lerini elinde tutuyor.

Ripple Fiyat Hareketi

XRP 2021 yılına yaklaşık olarak 0,22 dolarlık fiyat hareketi ile başladı. Nisan ayında 1,9 dolara kadar yükselen XRP sonrasında yaşadığı düşüş performansı ile birlikte büyük bir düzeltme sergiledi.

Son zamanlarda piyasada görülen yukarı yönlü ivme ile birlikte XRP yeni bir yükseliş grafiği başlattı ve fiyat 1,1 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükseldi. XRP’nin 2018 rekoru olan 3,84 doları kırabilmesi için ise hala önünde uzun bir yolu var.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Tam Gaz İlerliyor: BTC Fiyatı 60.000 Dolara Gidiyor!

Sonraki Haber

Balinalar Yüklü Miktarda Ethereum’u (ETH) Hareket Ettirdi

İlgili Haberler