XRP Fiyatında Son Durum: Ripple Fiyat Beklentileri

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük altıncı kripto para birimi olan Ripple (XRP), 10 Ekim’de 1,2 dolarlık direnci test etti ancak burada oluşan reddedilme fiyatta bir miktar geri çekilme olmasına sebep oldu. Peki, bu noktadan sonra XRP’yi ne bekliyor?

Ripple Fiyat Hareketleri

Ripple hafta sonu sergilediği fiyat hareketleri ile birlikte 1,23 dolara kadar yükseldi. Ancak piyasada Bitcoin fiyatının baskın olması ve altcoin’lerde yaşanan genel bir düşüş ile birlikte XRP fiyatında da bir geri çekilme başladı.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,10 dolar bandında hareket eden XRP’de şu anda ilk desteğin 1 dolar ve ilk direncin 1,2 dolar olduğu ifade ediliyor. Dolayısıyla şu anda XRP, bir süre bu dar alanda işlem görmeye devam edebilir ve konsolide olabilir.

Ripple Fiyat Beklentileri

Şu anda XRP fiyatı iki duruma bağlı olarak hareket ediyor: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Aralık ayından bu yana devam eden dava süreci ve genel kripto para piyasası görünümü.

Şu an için dava sürecinde XRP fiyatını aşağı yönlü etkileyebilecek bir gelişme bulunmuyor. Ancak piyasada lider kripto para birimi Bitcoin’in bir yükseliş yaşıyor olması ve şu an için altcoin fiyatlarının baskılanıyor olması XRP fiyatı üzerinde de baskıların oluşmasına sebep oluyor.

Eğer dava sürecinde olumsuz bir gelişme olmazsa bir süre sonra BTC’nin konsolide olması ile birlikte altcoin’lerin yukarı yönlü hamleler yapacağı ve XRP’nin de bu durumdan payına düşeni alacağı düşünülüyor.

Dolayısıyla yukarı yönlü bir hamlede XRP ilk olarak 1,2 doları ve ardından 1,5 doları kırmalı. 1,5 dolar üzerinde ise analistler yatırımcıların stoplu olarak devam etmesinde fayda olduğunu düşünüyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bloomberg’den Bitcoin (BTC) 2021 Sonu Fiyat Hedefi!

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatında Yaşanan Artışlara Rağmen Satış Baskısı Yok!

İlgili Haberler