XRP’nin Yeni XRPL Değişiklikleri İle Toparlanma Sürecine Girişi

Bitcoin Haber

Temmuz ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı kazandığı yasal zaferin ardından inişli çıkışlı bir süreç geçiren XRP, tüm kazançlarını kaybetti ve sert bir düşüş yaşadı. Ancak, 14 Eylül’de Ripple‘ın XRPLedger’ındaki son gelişmelerden kaynaklanan olumlu havanın etkisiyle XRP belirgin bir toparlanma sürecine girdi. Ripple, 13 Eylül’de XRPLedger’ın yeni bir sürümünü yayınladı ve tüm sunucu operatörlerini değişiklikleri oylamak üzere bu sürüme yükseltmeye davet etti.

XRPL’nin 1.12.0 sürümü, otomatik piyasa yapımı (AMM), Clawback ve fixReducedOffersV1 olmak üzere üç yeni özellik ve bir dizi hata düzeltmesini içeriyor. Bu üç özellik, iki hafta boyunca %80’in üzerinde doğrulayıcı desteğini elde ettikten sonra, protokol değişikliklerine olanak sağlayan değişiklik süreci desteğiyle oylamaya açıldı.

En çok ilgi çeken özellik AMM protokolü oldu. Merkezi olmayan borsada (DEX) başlatılan AMM, kullanıcıların karşı taraf olmadan kripto varlık işlemi yapmasına imkân tanıyor. İkinci olarak, clawback özelliği, kullanıcıların daha önce çıkardıkları token’ları geri kazanmalarına olanak sağlıyor. Son olarak, fixReducedOffersV1 değişikliği, azaltılmış teklifler tarafından engellenen emir defterinin oluşumunu azaltacak şekilde ayarlandı.

XRP’nin fiyatı son 24 saatte %1 artışla 0,49 dolar oldu ve geçtiğimiz hafta 2,3’ten fazla ve ay içinde %22’den fazla düşerek piyasa değerinden yaklaşık 7 milyar dolarlık kayıp yaşadı. Fiyattaki son toparlanma hareketi, yeni XRPL değişikliklerinin getirdiği olumlu hava ile beslenen altcoin üzerindeki alım baskısının artışının bir göstergesi olabilir.

XRP şu anda 0,45 dolarda bir destek seviyesi buluyor ve bu da alım ilgisinin tarihsel olarak güçlü olduğu bir fiyat noktasını gösteriyor. Diğer taraftan, kripto para birimi, 0,50 dolarda ciddi bir direnç noktası ile karşı karşıya.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu Yatırımcıları, Fiyat Artışı İçin Token Yakma Stratejisini Kullanıyor

Sonraki Haber

Shiba Inu’nun Yeni Layer-2 Çözümü Shibarium’un Hızlı Büyümesi ve Etkileri

İlgili Haberler