Ripple Yatırımcılarına Müjde: XRP Çok Büyük Bir Ralliye Hazırlanıyor Olabilir

İlayda Peker

Dün kripto para piyasasında deyim yerindeyse adeta kıyım yaşandı ve çok büyük düşüşler gözlendi. Ancak çoğu tecrübeli isme göre hızlı fiyat artışlarının ardından bu geri çekilmeler gerekliydi. Çünkü büyük yükselişlerin ardından bu tip geri çekilmeler yaşanmazsa piyasanın sağlıklı olmayacağı düşünülüyor.

XRP Temel Metriklerde Güçleniyor

Bunun karşısında hala kripto para birimlerinin temelleri sağlam görünüyor ve altcoin’ler Bitcoin’in başlattığı güçlü duruşu devam ettiriyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi XRP son 14 günde yüzde 210 gibi muazzam bir artış gösterdi. Güçlü ralli ile birlikte XRP, bir temel metrikte Ethereum’u geçmenin eşiğinde bulunuyor.

Kripto analiz firması Santiment, XRP’nin sosyal etkileşim hacminin büyük bir hızla arttığını ve sosyal medya platformlarında en çok bahsedilen ikinci kripto para birimi olmaya hazırlandığını dile getirdi.

XRP, Ethereum’u Geride Bırakabilir

Santiment’teki araştırmacılar 25 Kasım’da paylaşılan bir tweet’te, XRP etrafındaki günlük sosyal aktivitenin Ethereum’u geçmek üzere olduğunu belirtti. Böyle bir senaryoya en son yedi ay önce tanıklık edilmişti. Yapılan açıklamalara göre bu hareket, yatırımcıların ilgisinin Ethereum‘dan XRP’ye kaydığını gösterdiğinden Ripple (XRP) için son derece olumlu olması bekleniyor.

Santiment ayrıca XRP çevresindeki yüksek seviyeli geliştirme faaliyetlerine de dikkat çekti. Firma, bunun sınır ötesi ödemeler token’ının uzun vadeli yükseliş eğilimi için başka bir cesaret verici ölçü olduğunu söylüyor. Spesifik olarak, XRP Ledger üzerindeki Ripple’ın geliştirme faaliyeti şu anda yaklaşık bir buçuk yıl öncesine göre beş kat daha yüksek.

XRP’de Daha Büyük Ralli İhtimali

XRP fiyatı son 3 yıldır ciddi bir düşüş eğiliminde bulunuyordu ve çok uzun bir zaman dilimini 0,17 dolar ile 0,30 dolar aralığında geçirdi. Bu sebeple Ripple açık ara en kötü performans sergileyen kripto para birimleri arasında yer aldı.

Ancak XRP, geçtiğimiz birkaç gün içinde büyüleyici bir ralli sergiledi ve kripto para piyasasında adeta şok etkisi yarattı. Bitcoin 19.000 doları aştığında, XRP 0,68 dolara yükseldi. Altcoin aslında haftalık yüzde 136.48 kazançla Bitcoin’den daha iyi performans gösterirken, Bitcoin aynı dönemde yalnızca yüzde 5.45 arttı.

Bu artışlara rağmen her ne kadar XRP rekor seviyesinden %79 gibi düşük bir seviyede işlem görüyor olsa da açıklanan son veriler Ripple fiyatının çok daha büyük bir ralliye hazırlandığını gösteriyor olabilir.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Düşüşe Rağmen Bitcoin Yatırımcıları İnançlı: BTC’de Hedef 86.000 Dolara Yükseldi

Sonraki Haber

Facebook’un Kripto Parasının Tarihi Belli Oldu!

İlgili Haberler