XRP’de Günlük Aktif Adres Sayısı Artıyor

XRP’de Günlük Aktif Adres Sayısı Artıyor

Piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’nin hızlı yükseliş ivmesi birkaç gündür yavaşlamı durumda. Ancak buna rağmen günlük aktif adres sayısında (DAA) artışlar yaşandığı görülüyor.

Kripto para birimi analitik platformu Santiment’in açıklamalarına göre XRP, şu anda günlük aktif adres sayısında bu kadar yükseliş eğilimi gösteren birkaç altcoin’den biri olarak karşımıza çıkıyor.

Aktif Adres Sayısı

Ortaya çıkan verilere göre XRP’nin günlük aktif adres sayısı, geçtiğimiz hafta yaşanan geri çekilmelere rağmen 24 Ağustos’ta bir haftanın en yüksek rakamını gördü ve 9.499’a ulaştı. Ancak bunun yanında kripto para birimi 28 Aralık 2017’de 3.11 dolar ile rekor kırdığında günlük aktif adres sayısı 50.583’dü. Dolayısıyla şu anda ulaşılan rakam her ne kadar düşük olsa da aslında artış yaşandığı için pozitif bir sinyal olarak nitelendiriliyor.

Bunlara ek olarak XRP günlük aktif adreslerinin rekor seviyesi 70.944 olarak kayıtlara geçmişti.

Bitcoin, Ethereum ve XRP

Her ne kadar artışlar yaşanmış olsa da XRP’nin günlük aktif adreslerinin sayısı Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla son derece düşük kalıyor. Örneğin; BTC 7 Ağustos’ta 2020’nin en yüksek seviyesi olan 1.120.216 aktif cüzdana ulaştı. 22 Ağustos’ta BTC 11.500 dolar seviyesinin altına düştükten sonra bile lider kripto para biriminin 900.000’den fazla günlük aktif adres sayısı bulunuyordur.

Bunların yanında Ethereum, 28 Temmuz’da 523.470 aktif cüzdan ile zirveye ulaştı ve şu anda da aktif adres sayısı yaklaşık olarak 400.000 seviyesinde bulunuyor.

Yapılan açıklamalara göre XRP ile diğer iki kripto para birimi arasında bu kadar büyük bir fark olmasının sebebi, XRP’nin alt adreslere izin veriyor olmasından kaynaklanıyor.

Aktif adreslere ek olarak analistler XRP’de artış beklediklerini ve orta vadede 1 doların görülebileceğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.