XRP’de Düşüş ve Yükseliş Beklentileri: Hangisi Baskın Çıkacak?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) son haftalarda sergilediği fiyat performansı ile adeta yatırımcıları heyecanlandırdı 0,20 dolar ile 0,30 dolar bandında hareket eden fiyatını çok kısa sürede 0.78 dolara kadar yükselten kripto para birimi her ne kadar düşüşler yaşamış olsa da görünümünün hala sağlam olduğu düşünülüyor.

Analistlere göre XRP, piyasanın geri kalanı durgun kalsa bile muazzam bir yükseliş modeli oluşturuyor gibi görünüyor.

XRP’de Yükseliş Beklentileri

Analistlere göre XRP, günlük grafikte bir boğa bayrağı geliştirdi. Yapılan açıklamalara göre, XRP token’ını Kasım ayı sonlarında yaklaşık 0,80 dolara çıkaran %200’lük artışı sağlayan bayrak direği oluşumu içinde bulunduğumuz konsolidasyon dönemi ile de devam ediyor.

Öte yandan satın alma baskısındaki artışın önceki trendle aynı yönde bir kırılmaya neden olabileceği düşünülüyor. Analistlere göre boğa bayrağı modeli kopma noktasında %66’lık bir yükseliş öngörüyor ve bu da kripto para birimini 1.00 dolarlık psikolojik engelin üstüne taşıyabilir.

Analistlerin XRP Yorumları

Sektörün önemli analistlerden biri olan Peter Brandt,  XRP‘nin 1.00 dolara yükselebileceğine inanıyor. 40 yıllık bir yatırım tecrübesi olan Peter Brandt, kripto paranın günlük grafikte bir boğa bayrağı oluşturduğu tezini destekliyor.

Öte yandan teknik analist, 0.68 dolarlık direncin üçüncü en büyük kripto para birimi için yönü belirleyecek seviye olduğunu düşünüyor. Yani Brandt için 0,68 dolarlık seviye 1 doların önündeki en büyük engel olarak hizmet ediyor. Brandt konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “XRP’deki düzeltme klasik simetrik üçgen şeklini aldı. 0,6810’un üzerindeki bir kapanış bu kalıbı tamamlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Balinalardan XRP Satışı

Her ne kadar XRP’de teknik göstergeler yükseliş sinyali veriyor olsa da balinaların satış yaptıkları görülüyor. Santiment’in paylaştığı verilere göre 22 Kasım’dan bu yana 1 milyon ile 10 milyon arasında XRP tutan adres sayısının düştüğü belirtiliyor. Yapılan açıklamalarda, yaklaşık 37 balinanın ağdan ayrıldığı veya token’larını yeniden dağıtarak kısa bir süre içinde %2,7’lik bir düşüşe sebep oldukları ifade ediliyor.

Ripple fiyatında aşağı yönlü baskıdaki artış göz önüne alındığında, 0,57 dolarlık seviyeye dikkat etmek gerektiği düşünülüyor. analistlere göre bu fiyat seviyesinin altında kapanacak bir gün yükseliş grafiğini tehlikeye atabilir ve 0,40 dolarlık seviyelerin yeniden görülmesine sebep olabilir


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2021 Yılında Dijital Euro İle İlgili Önemli Adımlar Atılabilir

Sonraki Haber

Kripto Para Nedir?

İlgili Haberler