Ripple Fiyatı: XRP’de Kısa Vadeli Hedefler Belli Oldu!

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü coin olan XRP, tüm piyasada yaşanan yükseliş eğilimi ile artışa geçti ve üç yıldır görmediği fiyat seviyelerine yükseldi. Ancak son günlerde Bitcoin’in de yaşadığı bir konsolidasyon hareketi sergiliyor. Analistler ise bu konsolidasyonun yakın zamanda yukarı yönlü bozulacağını ifade ediyor.

Ripple Fiyatında Yeni Hedefler

Analistlerin açıklamalarına göre Ripple (XRP) şu anda 0,60 dolar bölgesinde sıkıştı ve burada yoğun bir direnç ile karşılaştı. Bu sebeple XRP kısa vadede bir süre daha konsolidasyon sürecine devam edebilir. Yapılan açıklamalara göre, XRP gibi “eski altcoin’lerin” yükselmesine neden olacak ikinci bir satın alma baskısı dalgası oluşana kadar, kripto para birimi bu yatay işlem sürecini uzatmaya devam edebilir.

Bunlara ek olarak yaklaşmakta olan Spark airdrop’unun XRP fiyatını pozitif etkileyeceği ve yükseliş ivmesini hızlandıracağı düşünülüyor. Bazı analistlere göre bu airdrop XRP’nin yükselişinin arkasındaki itici gücü oluşturacak ve daha yüksek seviyeleri görmesini sağlayacak.

Eğer analistlerin beklentileri gerçekleşir ve yükseliş yeniden başlarsa XRP tekrar 0.70 dolar bandını ve üzerini test edebilir. XRP ilk yükseliş hızı ile geçtiğimiz günlerde 0.78 dolara kadar yükselmiş ancak sonrasında ciddi bir düzeltme görülmüştü.

XRP Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden Loma Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile XRP’nin yakın vadede büyük bir ivme kazanmasını beklediğini ve XRP yatırımcılarının airdrop sayesinde güzel kar elde edeceğini açıkladı.

Analist paylaştığı grafik ile yakın vadede 0,70 dolarlık seviyenin yeniden test edilebileceğine inandığını dile getirdi. Loma, bu yükselişin airdrop ile tamamen ilgili olduğunu ifade etti.

Bitcoin ve Ethereum

Her ne kadar airdrop’un XRP’de bir yükseliş başlatacağı düşünülse de öncesinde Bitcoin ya da Ethereum’da görülecek herhangi bir zayıflığın XRP fiyatını da olumsuz etkileyeceği düşünülüyor.

Aslında bu durum şaşırtıcı değil. Çünkü genel itibari ile kripto para ekosistemi Bitcoin fiyatını takip ediyor ve Ethereum’un da genel altcoin piyasası üzerinde etkili olduğu düşünülüyor.

Bunlarla birlikte şu anda piyasada genel olarak bir yükseliş hareketinin devam etmesi bekleniyor ve hatta 2021 yılında da bu artışın süreceği düşünülüyor.

Ancak yine de analistler ve tecrübeli yatırımcılar her zaman olduğu gibi uyarılarda bulunuyor ve kişilerin kendi risk yönetimlerini kendilerinin yapmasının oldukça önemli olduğunu ifade ediyor.


Total
49
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Yatırımcılar 2021 Yılında Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) Ne Bekliyor?

Sonraki Haber

Milyarderden Önemli Bitcoin Açıklaması: BTC Yukarıya Doğru İlerleyecek!

İlgili Haberler