XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 25/08/2020

Metin Alaca

XRP/USD işlem çiftinin spot fiyatı artık Mart ayındaki düşüşten tamamen toparlandığını ve bunun etkilerinin geride kaldığını gösterdi. XRP analizine, hareketli ortalamalara, hacim profiline ve Ichimoku Bulut formasyonuna bakıldığında ise XRP fiyatının bu yükselişinden sonra daha da yükseliş sergileyebileceği görülüyor.

XRP Grafik

XRP/USD günlük grafiğine bakıldığında 50 ve 200 günlük üssel hareketli ortalamaların oldukça olumlu bir Altın Kesişim oluşturduğu görülüyor. 3 Ağustos tarihinde oluşan Altın Kesişim hala grafikteki geçerliliğini korumakta ve 0,231 dolardan beri yükseliş yönlü hareketlenme sağlamakta.

Bu seviye artık temel bir destek oluşturmuş durumda. RSI ve hacim indikatörlerine bakıldığında ise hem RSI’nin hem de hacim verilerinin artış sergilemeye başladığı görülüyor. RSI, 50 seviyesinin üstüne çıktı ve bu haliyle daha fazla yükselişe gebe olduğunu göstermekte.

Ripple Yorumları

XRP/USD işlem çiftinin yükselişini tamamlaması için ise 0,298 dolardaki direnç noktasını kırması gerekiyor. Bitcoin fiyatının bugünkü düşüşünden olumsuz etkilenen ve düşüş yaşayan XRP, yine de hala 0,27 dolar desteğini korumayı başarıyor.

Ripple yorumlarına bakıldığında bugün açılan yeni davanın XRP fiyatı için olumsuz etki yarattığı görülüyor. Teknik analiz ne kadar olumlu olsa da yorumların ve genel gelişmelerin olumsuz olması doğal olarak fiyatı etkilemekte. Bu da teknik analizden bağımsız bir düşüş yaşanma ihtimalini ortaya çıkartıyor.

Eğer XRP fiyatı 0,23 doların altın gerilerse, gerçekten de uzun bir süre devam edecek bir ayı piyasasına giriş yapmış olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple (XRP) Davadan Kurtulamıyor: Şimdi de Marka Yüzünden Başı Dertte

Sonraki Haber

Popüler Analist: Ethereum Yatırımcıları Dikkatli Olsun

İlgili Haberler