XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 12/08/2020

XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 12/08/2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple (XRP), Bitcoin’in önderlik ettiği düşüşten en sert etkilenenlerden birisi oldu. XRP fiyatı dünden beri %5 civarında düşüş kaydetse de bu düşüşün etkisi özellikle 0,29 dolar desteğinin kaybedilmesinden dolayı çok sert olabilir.

XRP Fiyat

XRP/USD işlem çifti geçtiğimiz haftalarda %35 üzerinde yükseliş kaydederek ciddi bir ivme yakaladı ancak bu ivme tahmin edileceği gibi pek uzun süre devam etmedi. XRP’nin 0,33 dolara çıkması ile birlikte oluşan satış baskısı fiyatı bir anda 0,30 dolara ve oradan da 0,298 dolara kadar geriletti.

0,29 dolar desteği hem psikolojik hem de teknik analiz açısından oldukça önemli. Buna rağmen yaşanan düşüş ile bu seviyenin altına inilmesi 0,23 dolara yönelik düşüşü de tetiklemiş oldu ve fiyat her an bu noktalara kadar gerileyebilir.

Ripple Yorumları

Ünlü kripto para analisti Aayush Jindal ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada XRP yatırımcılarını sert bir şekilde uyardı. Jindal, XRP’nin şu an için çok kritik bir noktada olduğunu ve 0,2850 dolardan sonra sırada 0,2720 dolar ile 0,2500 doların olduğunu belirtti. XRP/USD işlem çifti 0,2500 doların altına inerse fiyatın 0,17 dolara kadar gerileyebileceğini vurgulayan Jindal, beklenen düşüş trendinin bu olduğunu itiraf etti.

XRP fiyatının düşüşü analistin tahmin ettiği gibi 0,17 dolar seviyelerine kadar giderse bu durum ciddi bir satış baskısını ve FUD’ı beraberinde getirebilir. Yine de XRP‘nin ara ara beklenmeyen yükselişler elde ettiği biliniyor ve umut hiçbir zaman tükenmez.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.