XRP Fiyatı Sert Çakıldı! Düşüş Nerede Duracak?

XRP Fiyatı Sert Çakıldı! Düşüş Nerede Duracak?

Kripto para piyasası bundan yaklaşık iki hafta önce görülen yükseliş trendinden sonra hafif bir yatay trende giriş yapmıştı. Buna rağmen kimse son birkaç saattir yaşanan sert düşüş gibi bir gerileme beklemiyordu ve korkulan oldu. Lider kripto para birimi Bitcoin’in bir anda %4 değer kaybetmesi bunun birim fiyatını 11.830 dolardan 11.489 dolara kadar geriletti.

Bu esnada Ethereum dahil birçok altcoin sert düşüşler yaşadı ve toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para XRP de bunlardan birisi. Geçtiğimiz haftalarda %40 gibi inanılmaz bir yükseliş elde eden XRP’nin birim fiyatı son 24 saat içerisinde %5,46 düşüş yaşadı ve kritik destek noktasının altına inildi.

XRP Fiyatı 0,30 Doların Altına İndi

XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,29 dolardan işlem görüyor ve 0,30 dolar desteğinin altına geriledi. XRP’nin en önemli destek noktalarından birisi olan 0,30 doların psikolojik bir önemi de var. XRP ne zaman 0,30 dolar seviyesinin üstüne çıksa fiyatı 0,20 doların altına kadar kademe kademe geriledi.

Şimdi de yatırımcıların XRP hakkındaki korkuları bu desteğin altına inilmesi nedeniyle artmakta. XRP fiyatının üzerinde son birkaç gündür özellikle Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb’in oluşturduğu satış baskısının etkisi var. Bu satış baskısı tam anlamıyla azalmasa da XRP yatırımcılarının FUD’a katılmamaları durumu daha iyi bir hale getirebilir.

XRP fiyatı hala genel görünümde  yükseliş trendi içerisinde yer alıyor ve piyasalardaki FUD etkisi biterse 0,30 dolar desteği yeniden aşılabilir. Bu noktaya kadar ise XRP‘nin 0,27 dolara inmesi oldukça muhtemel.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.