XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 09/09/2020

XRP Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 09/09/2020

Sarsılan ve günlerdir düşüş trendinde olan kripto para sektörü, doğal olarak toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple’ın da (XRP) temellerini sarstı. XRP fiyatı aylar öncesinde 0,33 doları zorlayıp yatırımcılara 0,37 doların umudunu aşılarken gelen düşüş birçok kişiyi gafil avladı.

Ripple Yorumları

Buna rağmen XRP/USD işlem çifti 0,23 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulmuş gibi gözüküyor. Teknik görüntü bu tutunmanın devamında boğaların geleceğini ve fiyatın 0,27 dolara kadar çıkabileceğini gösteriyor. Ripple aylar önce en büyük üçüncü kripto para birimi konumundayken yaşanan düşüş ile beraber 4. sıraya geriledi ve yerini Tether’e kaybetti.

Aslında her düşüş anında Tether’in arzının ve doğal olarak değerinin artması normal bir gelişme olarak karşılanıyor. 10,66 milyar dolarlık toplam piyasa değerine sahip olan XRP’nin 24 saat içerisinde 2,87 milyar dolarlık hacme ulaşması ise yakında bu sıralamanın yine değişebileceğine işaret etmekte.

XRP/USD Grafiği

Son 24 saat içerisinde %1,3’lük düşüş yaşayan XRP, 0,23 dolarda tutunursa sıradaki hedef önce 0,27 dolar bunun devamında ise 0,32 dolar olacaktır. Senelik bazda çok sık 0,23 dolara dokunmayan ve buraya dokunur dokunmaz sıçrama elde eden XRP’nin yine benzer senaryo çizmesi düşüşün geçici olabileceğine işaret ediyor.

100 saatlik basit hareketli ortalama da kesinlikle XRP yatırımcıları için kritik bir gelişme olarak biliniyor. Bu ortalamanın altına inilmesi XRP için bütün boğa umutlarını bitirebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.