XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 7/10/2020

Metin Alaca

Kripto para piyasası özellikle lider kripto para birimi Bitcoin’in sert düşüşü ile beraber hiç beklenmeyen bir gerileme yaşadı ve XRP de değer kaybeden projelerden birisi oldu. Birkaç gün önce 0,25 dolar direncini kırıp kritik 0,2520 dolar  bölgesine kadar ilerleyen XRP, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0,245 dolardan işlem görmekte.

XRP/USD Grafiği

XRP/USD işlem çiftinin üzerinde durduğu destek noktasının 0,245 dolar olduğu görülüyor ve bu destek 100 günlük basit hareketli ortalama tarafından da korunmakta. Yani XRP şu an yaşanan düşüşe rağmen diğer kripto paralara kıyasla tutunmayı başardı.

Ancak eğer XRP fiyatı 0,245 dolar seviyesinin altına gerilerse ilk hedefin 0,237 dolar olduğu söylenebilir. Son 24 saat içerisinde %4 düşüş yaşayan XRP, eğer bir anda trend değiştirip yükselişe geçerse fiyat 0,26 doların üstüne kadar çıkabilir. Bunun devamında 0,28 dolar ve 0,31 dolar güçlü direnç noktaları olacaktır.

Ripple Yorumları

Ancak şu an piyasanın gidişatına da bakılarak XRP fiyatının yakın zamanda 0,24 dolar desteği ile 0,23 dolar desteklerini test edeceği söylenebilir. Pivot seviye olan 0,2485 doların altına inilmesi de düşüşün bir süre daha devam edeceğine işaret ediyor.

RSI indikatörüne bakıldığında bunun 50 seviyesinin altına indiği ve satış baskısının artışına işaret ettiği görülmekte. Eğer Bitcoin fiyatında ve piyasada genel bir dönüş yaşanmazsa XRP Eylül ayının en düşük seviyesi 0,21 dolara kadar düşme olasılığına sahip.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Korkunç Tablo: Bu Token’lar %10’un Üzerinde Değer Kaybetti

Sonraki Haber

2020’de 75 Borsa Kepenk İndirdi! Bunun Nedeni Ne?

İlgili Haberler