XRP Fiyatı: Ripple Göz Kamaştıran Bir Performansa Hazırlanıyor Olabilir!

İlayda Peker

Kripto para piyasası için geçtiğimiz hafta oldukça zorlu geçti. Özellikle Amerika Başkanı Donald Trump’ın koronavirüse yakalanması ve BitMEX davası gibi negatif gelişmelerin üst üste gelmesi piyasada düşüş trendini tetikledi. Lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) takip eden Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) gibi altcoin’ler de geçtiğimiz hafta düşüş performansı sergiledi.

Ancak bu hafta geçen haftaya kıyasla gayet güzel başladı ve hem Bitcoin’in hem altcoin’lerin artış ivmesinde olduğunu görüyoruz. Altcoin’ler içinde de şaşırtıcı bir şekilde XRP en iyi performans sergileyenler arasında yer alıyor.

XRP Fiyatı

Ripple fiyatı dün 0,2450 dolarlık seviyenin üzerinde keskin bir artış yaşadı ve hatta 0,2500 dolarlık direncin üzerine yükselerek 0,2550 dolarlık seviyeyi test etti. Sonrasında fiyat 0,2425 dolara kadar düşüş yaşamış olsa da 0,2450 dolar bandında direncin kırılması ile yeni bir artış eğilimi başladı. Bunun sonucunda fiyat yeniden 0,2500 doların üzerine çıkmayı başardı.

Öte yandan Ripple 0,2589 dolar ile haftalık en yüksek seviyeye de ulaşmış oldu. Analistlere göre Ripple’ın şu anda diğer altcoin’lerden daha iyi performans gösteriyor olması oldukça önemli. Çünkü XRP 2 buçuk yıldır bir düşüş eğilimindeydi ve artık bir artış hareketinin başlaması gerekiyordu. Dolayısıyla bu son artışlar XRP’nin nihayet keskin bir geri dönüş yaptığını gösteriyor olabilir.

XRP Yeniden Düşüşe Geçebilir Mi?

Yapılan açıklamalara göre Ripple olumsuz bir düzeltme başlatırsa, 0,2520 dolar seviyesi destek sağlayabilir. Bir sonraki kilit destek seviyesinin ise 0,2500 dolar seviyesine yakın olduğu ifade ediliyor.

Bir düşüş durumunda ana destek seviyesinin 0,2450 dolarda olduğunu belirten analistler, daha fazla düşüş yaşanması durumunda Ripple fiyatının 0,2400 doların altına gerileyeceğini düşünüyor.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dikkat: Dolandırıcılar Bitcoin’in Bu Özelliğinden Faydalanıyor

Sonraki Haber
ethereum teknik analizi

ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 6/10/2020

İlgili Haberler