XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 30/11/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP, Ripple yöneticisi tarafından yapılan bir açıklama ile ciddi yükselişe geçti. Ripple’ın üst düzey yöneticilerinden Asheesh Birla tarafından yapılan açıklama, XRP/USD paritesini bir anda 0,62 dolar seviyesinin üstüne taşıdı.

Ripple Yorumları

Birla, yaptığı bir konuşmasında 2020 yılının kesinlikle dünyaya lider kripto para birimi Bitcoin’den başka kripto paraların da öne çıkma şansı olduğunu gösterdiğini vurguladı. Bitcoin’in dijital altın olarak ön plana çıktığını kabul eden ünlü isim, ancak şu an birçok insanın “Bitcoin’in günlerinin bittiğine” inandığını ve alternatif kripto paralar aradığını vurguladı.

Birla’nın bu açıklaması öncesinde 0,60 dolar seviyelerinde bocalayan XRP, bir anda 0,63 dolara kadar çıkarak teknik açıdan da iki önemli destek noktasını kırmayı başardı. XRP fiyatının kırdığı ilk direnç 0,60 dolar iken ikincisi 0,63 dolar olarak ön plana çıkmakta. Birla, Bitcoin’in devrimsel bir kripto para olduğunu kabul etse de XRP’nin ödemeler konusunda BTC’nin önünde olduğunu ifade etti.

Ripple Alınır Mı?

Dijital varlıkların ve kripto paraların yavaş yavaş kabul edilmeye başlandığını vurgulayan tecrübeli isim, XRP’nin de bu kabulde önemli bir payı olduğunu ifade etti. XRP, bu açıklamalarla yükselse de asıl rekor için önünde hala birden fazla engel bulunduğu görülüyor. Peki XRP teknik analizi tam olarak ne gösteriyor?

XRP/USD teknik analizine bakıldığında fiyatın 0,68 doların üzerine çıkmadığı sürece gerçek bir boğanın geldiğini söylemenin çok zor olduğu görülüyor. 0,68 dolar bundan 1 hafta önce kırıldığında 0,77 dolara doğru hiç durmadan yükseliş yaşanmıştı. Bu noktada ise Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş, XRP’yi de geri çekti.

XRP/USD Grafik

Ancak XRP fiyatı şimdi 0,48 dolar seviyesinden yükselişe geçerek kesinlikle önemli bir ralliye başladığını gösterdi. Yine de olası bir düşüş ve 0,68 dolardan tepki alınması durumunda ilk desteğin 0,60 dolar olduğu görülmekte. Bunun altında ise yeniden 0,52 dolar ile 0,48 dolar seviyeleri XRP için tehlike yaratabilir.

xrp

Kripto para analistleri ise XRP fiyatının şu an için yükseliş trendini devam ettireceğini düşünmekte. XRP/USD fiyatının kısa vadede 1 dolara kadar çıkacağı beklentisi sosyal medyada dolaşmaya başladı ve yatırımcıların inancı artıyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple CTO’sunun Sahip Olduğu XRP Miktarı Tartışma Yarattı!

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Grafiği

İlgili Haberler