XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 29/12/2020

Metin Alaca

XRP fiyatının yaşadığı hareketler piyasaya damga vurmaya devam ediyor. Ripple’a açılan dava sonrasında XRP fiyatının tepetaklak olması beklenen bir gelişmeydi. Ripple’a açılan menkul kıymet davası ile birçok kripto para borsası XRP’yi delist etti veya buna yönelik çalışmaların başladığı belirtildi. XRP fiyatı ise bu haberler ile beraber 0,17 dolara kadar geriledi.

Ripple Yorumları

XRP fiyatının özellikle Coinbase haberinden sonra dibi gördüğü söylenebilir. Bugün içerisinde 0,17 dolara kadar gerileyen ve en kritik destek noktasının üzerine gelen XRP, Ripple tarafından yapılan son dakika açıklaması ile kendine geldi. Ripple, davanın aslında kripto para sektörüne açılan bir savaş olduğunu belirtse de bunun peşini bırakmayacaklarını ve her şeyin yeni başladığını ifade etti.

XRP fiyatı 0,17 dolara kadar düştükten sonra bu açıklama ile beraber 0,24 dolara yükseldi ve iki önemli direnç noktasını kırdı. Eğer böyle bir duyuru yapılmasaydı ve XRP fiyatı çakılmaya devam etseydi 0,17 dolar desteğinin altına, 0,11 dolara kadar gerileme görülebilirdi. Peki XRP fiyatının bundan sonra karşısında nasıl engeller veya seviyeler bulunuyor?

XRP Alınır Mı?

Kilit destek noktalarının 0,19 dolar, 0,18 dolar ve 0,171 dolar olduğu görülüyor. Bunun altında ilk olası destek 0,11 dolar. Bunun da altına inilmesi durumunda ise teknik analiz bile XRP fiyatı için yeterli olmayabilir. Kilit direnç noktalarına bakıldığında ise şu an öndeki en büyük engelin 0,25 dolar olduğu görülmekte.

XRP/USD paritesi 0,25 dolar seviyesini geçebilirse 0,27 dolar, bunun devamında ise 0,32 dolar fiyatın yükselişini engellemeye çalışacaktır. Daha önceki yükselişlerde 0,32 doların ciddi bir direnç oluşturduğu ve fiyatın 3-4 kere burayı test edip geri döndüğü görüldü.

xrp ripple

XRP/USD Grafiği

XRP fiyatının BTC karşısındaki gidişatı da benzer bir görünüme sahip. RSI ile Stotastik RSI’ye göre 1200 SAT seviyesini zorlaması beklenen XRP’nin burayı kırması ile önü bir hayli açık. Ancak şu an için XRP fiyatının teknikten ziyade temel analize göre ilerlediği görülüyor.

SEC cephesinden gelecek olumsuz bir haber veya XRP için yeni bir delist haberi, her şeyi değiştirip yeniden 0,11 dolar desteğinin konuşulmasına yol açabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

 Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale’in Bitcoin (BTC) Varlığı 2 Haftada 6 Milyar Dolar Arttı

Sonraki Haber

Piyasada Karışık Sinyaller: Altcoin Sezonu Mu, Altcoin Kıyameti Mi?

İlgili Haberler