XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 29.03.2021

Metin Alaca

Ripple (XRP), altcoin sezonunun yeniden ufukta görünmesine rağmen yatırımcıların beklediği türde bir kırılma yaşamadı ve 0,60 dolar bandının altında kalmaya devam ediyor.

Ripple Yorumları

XRP/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,56 dolardan işlem görmekte ve son 7 günde %9 yükseliş yakaladı. Aslında XRP fiyatının geçtiğimiz hafta gelen haberler ile 0,60 dolara kadar çıktığı bilinse de bir türlü bu seviyenin üzerinde tutunamayan fiyat, yeniden düşüşe neden oldu.

XRP için 0,58 doların ortaya koyduğu güçlü direnç ve mücadele, fiyatın daha fazla hacme ve alış baskısına ihtiyaç duyduğunu gösteriyor. XRP’nin son 24 saat içerisindeki ticari hacminin 3,5 milyar dolar olduğu görülüyor. Buna rağmen toplam piyasa değerine göre 7. sırada kalmayı başaran XRP, Chainlink gibi önde gelen altcoinlerin düşüşüne rağmen yerini koruyarak da bir başarıya imza atmış olabilir.

XRP teknik analizine bakıldığında satıcıların özellikle 0,65 dolar bölgesine yoğunlaştığı ve buraya yüklü satış emirleri girdiği görülüyor. XRP fiyatının yeniden 0,65 doları kırıp geçmesi bu emirlerin de geçersiz kalmasına yol açabilir. Buradan sonra XRP fiyatının hedefi ise 0,75 dolar olacaktır.

XRP/USD Grafik

2021 yılının en yüksek seviyesi olarak görülen 0,77 dolar da bu atak ile kırılabilir. Coinbase borsasında 0,90 dolar seviyesi görülse de XRP fiyatı için şu an asıl hedefin 0,77 dolar direnci olduğu görülüyor. Bunun devamında Ripple cephesinden gelebilecek olumlu tek bir haber bile fiyatı 1 dolara kadar çıkartabilir ve FOMO’nun başlamasını sağlayabilir.

4 saatlik grafikte XRP yatırımcılarını endişelendirecek tek konu ise 100 SMA hattı gibi gözüküyor. 100 SMA, 0,5 dolara tekabül ederken bunun 0,45 dolara esneme yapabileceği görülüyor. XRP’nin 0,45 dolar seviyesini savunamaması ve düşüş yaşaması ise bir anda 0,30 dolar bandının görülmesine yol açabilir.

XRP Alınır Mı?

Ripple yatırımcıları şu an için özellikle 0,45 dolar desteğine dikkat etmeli ve olası düşüşlere karşı burayı izlemeli. Yukarı yönlü harekette ise 0,77 doların kırılması her şeyi değiştirecektir.

Özellikle 0,50 dolar bandından XRP almak riskli olabilir. Yatırımcıların burada kendilerini garantiye almak için ise 0,70 dolar seviyesini beklemeleri çok daha mantıklı olacaktır.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Geçtiğimiz Hafta Çok İyi Performans Sergileyen 5 Kripto Para

Sonraki Haber

SEC Köklü Bir Kripto Firmasına Daha Dava Açtı!

İlgili Haberler