XRP (Ripple) CEO’su Brad Garlinghouse, SEC Davası Kaybedilirse Ne Olacağını Açıkladı

Mert Bahçe

Ripple CEO’su Brad Granlighouse, XRP’nin SEC karşısında davayı kaybetme olasılığında şirketin faaliyetlerine ABD dışında devam edeceğini aktardı.

7 Mart’ta HBO tarafından yayınlanan Brad Garlinghouse’un Axios röportajının kamuoyuna aktarılmayan bölümleri ortaya çıktı. Buna göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, çok konuşulan SEC davasında XRP yasal savaşı kaybederse şirketin ABD’den ayrılabileceğini kaydetti. Ayrıca bu ifade, geçen hafta Ripple kurucu ortağı Chris Larsen’in şirket merkezinin San Franscisco’da kalacağını açıklamasından sonra geldi. Bununla birlikte Garlinghouse, Ripple’ın SEC karşısında bir zafer elde edeceğine inanıyor.

Garlinghouse ABD’de Yeni Bir Kripto Şirketi Kurmayacak

Buna ek olarak,Garlinghouse, eğer bir kripto para firması kuracak olsaydı bunu ABD’de kurmak istemeyeceğini aktardı. Blockchain endüstrisindeki “liderlik eksikliğine” değinen Garlinghouse bunun ABD için olumsuz sonuçlara yol açacağını belirterek şunları kaydetti: ” ABD bugüne kadar internet teknolojileri alanında büyük kârlar elde etmiştir. Ancak Blockchain teknolojileri alanında lider karakterini yeteri kadar gösterememiştir. Bunun ABD için önemli bir sorun olduğunu düşünüyorum. “

XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını defalarca dile getiren Ripple CEO’su, şirket ortadan kalksa bile Ripple alım satımına devam edeceğinin sözünü verdi.

Kraken CEO’su Jesse Powell, XRP Alım Satımının Bir Risk Olduğunu Aktardı

Aynı zamanda, Kraken CEO’su Jesse Powell, XRP alım satımı hizmeti sunmanın ” büyük asimetrik risk ” taşıdığını kaydetti. Brad Garlinghouse XRP olmasa bile Ripple’ın işlem yapmaya devam edeceğine inanırken, Kraken CEO’su Ripple’ın borsalar için ” potansiyel asimetrik risk ” taşıdığını savundu. Ayrıca Powell Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ” Borsalar için önemli derecede asimetrik bir risk. SEC davasının iyi niyetli olduğunu kabul etmek gerek. Hakimler, kripto para borsalarının yanında yer alıyor. SEC, XRP davasında kripto para borsalarının yanında bir tavır takınıyor. “Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in (BTC) 1 Milyon Dolar Olma İhtimali Nedir?

Sonraki Haber

Bitcoin’de (BTC) Güçlü Destek Fiyatı Yeniden Yükselişe Geçirdi

İlgili Haberler