XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 28/10/2020

Metin Alaca

XRP/USD işlem çiftinin 12 saatlik teknik analizine bakıldığında burada bariz bir yükselen takoz formasyonu oluştuğu görülmekte. Yükselen takoz formasyonunun sonunda yer alan aşağı yönlü hareket ise XRP fiyatının 0,26 dolara çıktıktan sonra nasıl 0,244 dolara kadar gerilediğini açıklıyor. Ancak XRP’nin hala 0,5 Fibonacci geri çekilme noktasında konsolidasyon yaşadığı görülmekte ve fiyat bu konsolidasyon sonrasında eski destek noktasının üstüne çıkabilir.

Ripple Yorumları

XRP’nin 0,618 Fibonacci geri çekilme seviyesinde bulunan 0,268 dolarlık direnç noktası kesinlikle yatırımcıların dikkatini çekmekte. Daha önce yakın zamanda 0,268 doların üzerinde kapanış yapılmasa da fiyat 3 kere burayı test etti ve her defasında Bitcoin’in yaşadığı gerileme ile bunun üstüne çıkmakta başarılı olamadı.

Şu an için olası bir düşüş durumunda XRP fiyatının 0,230 dolar desteğine kadar geri çekilmesi bekleniyor. Ancak 0,244 dolar da güçlü bir destek ve buradan sıçrama olması fiyatı 0,268 doların üstüne çıkarmasa da 0,26 dolar desteğinin üstüne götürecektir.

XRP/USD Grafiği

4 saatlik XRP/USD grafiğinde ise yükseliş şansının daha fazla olduğu görülüyor. Yani Ripple fiyatı uzun vadede düşüş, kısa vadede ise yükseliş yaşayacak gibi gözükmekte. Eğer yüksek volatilite 0,244 dolardan sıçrama ile birleşirse bir anda 0,278 dolar görülebilir. Tabii ki bu kısa vadeli bir hedef olarak görülüyor ve 100 saatlik basit hareketli ortalama burada bir hayli önemli.

Eğer XRP bu hafta 100 saatlik basit hareketli ortalama üzerinde kapanış yaparsa beklenen ralli yeniden alevlenebilir.


Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Efsanevi Yatırımcıdan İtiraf: Bitcoin (BTC) Yatırımlarım Yeterli Değil!

Sonraki Haber

Bu Token’a Dikkat: Yüzde 66 Artış Geliyor!

İlgili Haberler