XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 23.10.2020

Metin Alaca

XRP’nin fiyat yükselişi 0,26 dolar direnç noktasının kırılması ile sonuçlansa da 23 Ekim tarihi itibariyle altcoin’lerin genelini etkisi altına alan düşüş XRP fiyatını da bir nebze aşağı çekmeyi başardı. Bitstamp kripto para borsasının verilerine göre son 24 saat içerisinde %1,52 düşüş yaşayan XRP, yeniden 0,257 dolar seviyelerine çekildi yani 0,26 dolar direnç noktasının altına indi.

XRP Fiyat

Aslında XRP/USD işlem çifti için 0,26 dolar direnci ve aşıldıktan sonra desteği, kesinlikle çok büyük bir öneme sahip. 2019 yılındaki ralli esnasında XRP’nin asıl yükselişinin 0,26 dolardan sonra başladığı ve sırasıyla 0,38 dolara kadar çıkıldığı görülüyor. Son 7 günlük sürede %6,95 artış yakalayan XRP’nin bir nebze de olsa düzeltme yaşaması beklenirken diğer altcoin’lerden daha sert çakılması yatırımcıları korkuttu.

XRP fiyatı

Ripple fiyatı için şu an en önemli noktanın 0,24 dolar olduğu görülüyor. 200 günlük basit hareketli ortalama tarafından da desteklenen 0,24 doların altına inilmesi bu rallinin bütün getirilerini bir anda ortadan silecektir. Ancak trendin tersine dönmesi durumunda RSI’nin de verdiği destekle XRP fiyatı yeni rekorlara çıkabilir.

Ripple Yorumları

RSI ve MACD indikatörleri bu yazının kaleme alındığı an itibariyle oldukça pozitif. Özellikle RSI’nin XRP fiyatındaki %7’lik artışa rağmen 50 seviyesinin yakınlarında olması, daha tam anlamıyla alış baskısının oluşmadığını ve bunun yakında oluşabileceğini gösteriyor.

XRP/USD işlem çifti 0,26 dolar üzerinde kapanış yaparsa sıradaki direnç noktasının 0,33 dolar olduğu görülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Bir Konuda Daha Bitcoin’i (BTC) Geçmeye Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı İle Birlikte Balinalar da Hareketlendi!

İlgili Haberler