XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 27/11/2020

Metin Alaca

XRP de aynı kripto para piyasasının geri kalanı gibi zirve noktadan çok sert bir düşüş yaşadı ve dün 0,456 dolar seviyesine kadar geriledi. Birçok kripto para borsasında 0,78 doları, Coinbase üzerinde ise 0,90 doları gören XRP’nin böylesine sert düşmesinin tek sebebi ise Bitcoin’in yaşadığı deprem olarak biliniyor.

XRP/USD Grafik

Peki XRP/USD teknik analizi bundan sonraki aşamalar için yatırımcılara tam olarak nasıl bir mesaj veriyor? 30 dakikalık grafiğe bakıldığında MACD indikatörünün yeniden bullish sinyal verdiği ve yükselişe işaret ettiği görülmekte. Ripple fiyatı, yükselen üçgen formasyonunun alt noktasından sıçrama elde ederek aslında yatırımcılara olumlu bir sinyal verdi.

Bu trendin üst direnç noktasının ise 0,574 dolar olduğu görülmekte. Eğer XRP bu kritik direnç noktasının üstüne çıkmayı başarırsa, bütün ralli ve boğa koşusu yeniden başlayabilir. XRP ile ilgili bir diğer umut vaat eden gelişme ise ticari hacminde görülen sert düşüş. Normalde ticari hacim düşerken fiyat yükselmeye devam etseydi bu direkt olarak yakında düşüş geleceği şeklinde yorumlanabilirdi.

ripple

XRP Yorumları

Bu esnada düşüş devam ederken hacmin ve satış baskısının da azaldığı görülüyor.  Bu aslında kesinlikle iyi bir gelişme. Eğer destek noktasına bir kere daha iniş gerçekleşirse XRP fiyatının buradan elde edeceği alış baskısı ve ivme ile hacimsizlikten de faydalanarak üst noktaya ulaşması muhtemel gözüküyor.

Balina verilerine bakıldığında ise 1.000.000 ile 10.000.000 arasında XRP tutan cüzdanların yaşanan sert düşüş esnasında sayıca arttığı görülüyor. Yani balinalar düşük fiyatlardan XRP almaya devam etti. Bireysel yatırımcılar ise piyasadaki paniğe kapılarak ellerindeki XRP’lerden oldu. İyi senaryoya bakıldığında 0,574 doların üstünde ilk hedefin 0,62 dolar, bunun devamında ise 0,77 dolar olduğu görülüyor.

Ripple Yorumları

Tabii ki XRP fiyatının şu an bütün kripto paraların yaşadığı gibi düşüşe devam etme ihtimali de bulunuyor. Eğer düşüş hızını arttırırsa XRP/USD paritesi önce 0,44 doları, oradan 0,37 doları ve son olarak 0,30 dolar desteğini görebilir. 0,30 dolar desteğinin altına kadar inilmesi ise Ripple için yeni bir düşüş trendinin kapılarını aralayacaktır.

Uzmanlar ve analistler ise XRP fiyatının bu seviyelerden güçlü bir yükseliş elde edeceğini düşünmekte.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Facebook’un Kripto Parasının Tarihi Belli Oldu!

Sonraki Haber

Çin Bir Baskında 4,2 Milyar Dolarlık Kripto Varlığı Ele Geçirdi!

İlgili Haberler