XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 25/02/2021

Metin Alaca

XRP fiyatı kısa süre önce olumlu bir flama formasyonu oluştursa da Bitcoin (BTC) her şeyi bozmuş gibi gözüküyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatında yaşanan sert düşüş, XRP de dahil bütün altcoinleri etkisi altına aldı ve sert düşüş iyice hız kazandı.

Ripple Yorumları

XRP yatırımcılarının dikkatli bir şekilde beklediği 22 Şubat tarihindeki Ripple davasının ilk duruşmasında da beklendiği gibi bir sonuç çıkmadı. Aslında uzmanlar ön duruşmada kayda değer bir sonuç çıkmayacağını belirtse de oluşan FOMO, olumlu haber gelmemesinden dolayı düşüş yaşanmasına yol açtı.  Tabii ki MoneyGram’in yani Ripple’ın en büyük ortaklarından birisinin artık XRP ödemesi almayacağını açıklaması da düşüşe hız kattı.

xrp/usd teknik analizi

XRP fiyatının düşüşünde aslında önemli iki nokta var ve bunlardan birisi XRP/USD işlem çiftinin yükselen üçgen formasyonu oluşturması. Yükselen üçgen formasyonu genellikle fiyatın olumlu bir kırılım yaşayacağına işaret eder. Buna rağmen Bitcoin’in 58.000 dolardan sert düşmesi, XRP’nin olumlu formasyonuna rağmen tutunamamasına yol açtı.

XRP Alınır Mı?

%38,2’lik Fibonacci geri çekilme seviyesi ise XRP için ikinci önemli nokta olarak gözüküyor. XRP fiyatı buradaki destekten yani 0,38 dolardan sıçrama elde etse de yeniden buraya düşme ve bu sefer altına inme riski taşıyor. XRP/USD grafiğindeki RSI yeniden nötr olan 50 seviyesine geriledi.

Oskilatör de RSI’ye uyum sağlayarak ayıların etkisine girerek düşüş sinyali vermekte. Ticari hacmin devamlı olarak artması ve fiyatın düşmesi ise satış baskısının arttığını göstermekte. XRP yatırımcılarının bu noktada 0,43 dolara dikkat etmeleri gerekiyor. Bunun altına inilmesi 0,37 doların kaçınılmaz olmasına neden olabilir. XRP’nin 0,37 dolar desteğini en son kaybettiğinde ise %50’ye yakın düşüş yaşadığı biliniyor.

XRP/USD Grafik

XRP fiyatının yükseliş trendine girmesi ise 0,47 dolarda seviyesinden sıçrayarak 0,56 dolara kadar çıkmasını sağlayacaktır. Boğalar için en kritik nokta ise 0,61 dolardan sonra görülecek olan 0,77 dolar olarak biliniyor. 0,77 dolar 2020 yılındaki yükseliş döneminde bile kalıcı olarak kırılamadı ve bunun kırılmasının 1 dolar hedefini getireceği biliniyor.

XRP ile ilgili gelecek önemli bir haber ise bütün formasyonların iptal olmasına, volatilitenin artmasına ve fiyatın her iki yöne kırabilmesine yol açabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano’da Tarih Verildi: ADA İçin Yeni Dönem 1 Mart’ta Başlıyor!

Sonraki Haber

PlanB’nin Modeline Göre Bitcoin (BTC) Aşırı Mı Değerlendi: Bu Ne Anlama Geliyor?

İlgili Haberler