SEC-XRP Davası Popülerliğini Korurken, Bu Eyaletten Ripple İçin İyi Haber Geldi

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre, Blockchain tabanlı ödeme firması Ripple Labs, Wyoming’de artık kayıtlı bir işletme olarak hizmet verecek.

Ripple İle İlgili Pozitif Karar

Wyoming Dışişleri Bakanlığı’nın kayıtlarına göre, Ripple Markets WY LLC’nin yerel işletme statüsü Şubat 2020’deki ilk başvurudan sonra “aktif” olarak listelenmişti. Yapılan açıklamalarda, Wyoming’de bir limited şirket olarak Ripple’ın kayıtlı acentesinin Cheyenne’de bulunacağı ifade edildi.

Öte yandan Caitlin Long Twitter’da yaptığı açıklamalarda, “Giderek daha fazla kripto şirketi, kripto dostu yasalarımız nedeniyle Wyoming’in Delaware’den daha iyi bir alan olduğunu fark ediyor.” sözlerini kullandı. Dijital banka Avanti Bank & Trust’ın CEO’su olan Long’un eyalet yasama organının Blockchain, Finansal Teknoloji ve Dijital İnovasyon Seçilmiş Komitesi ile ilişki içinde olduğu biliniyor.

Bunlara ek olarak Long, Ripple gibi kripto şirketlerinin, eyaletin herhangi bir şirket veya franchise vergisine dahil olmaması ve kripto para birimlerinin mülk ve satış vergisinden muaf olması nedeniyle Wyoming’e taşınmayı düşünmesi gerektiğini dile getirdi.

Ayrıca ABD Senatörü Cynthia Lummis de konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Wyoming milletvekili, dijital varlıkların yasama gündeminin önemli bir parçası olacağını söyleyen ilk kişilerden biri. Ripple haberlerine yanıt veren Lummis’in eyalet politika direktörü, birçok kişinin “Wyoming’de maksimalist” olduğunu söyledi.

SEC-Ripple Davası

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a ve iki üst düzey yöneticisine karşı açmış olduğu davada ilk duruşma bugün yapılacak ve bütün gözler bu duruşmanın üzerinde. Ancak birçok uzman isme göre bugün davadan herhangi bir sonuç çıkmayacak.

Dolayısıyla bugünkü görüşmenin XRP’de ya da diğer kripto para birimlerinde ciddi bir fiyat hareketi oluşturması beklenmiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple İçin İyi Haber, Japonya Devi SBI Holdings Cephesinden Geldi

Sonraki Haber

Bitcoin’den Sonra Kullanılabilirlik Değeri En Büyük Kripto Hangisi? Anket Sonuçları Ne Diyor?

İlgili Haberler