XRP Fiyatı İçin Beklenen Trend Başladı mı?

Metin Alaca

Altcoin piyasasının lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatına sıkı sıkıya bağlı olduğu bilinen bir gerçek. Ağustos ayının başından beri alçalan kanal formasyonunda olan XRP de bundan kaynaklı olarak BTC’nin son günlerdeki hareketi ile bu olumsuz formasyondan kurtulmayı başardı.

Yine de XRP/USD işlem çiftinin yükselmesi için hem XRP bazında, hem de BTC bazında önemli gelişmelerin yaşanması gerekiyor. XRP teknik analizine bakıldığında ticari hacimde %1,4’lük artış yaşandığı ve XRP fiyatının bu alış baskısı ile 0,255 dolar direncinin üstüne çıktığı görülüyor.

XRP’nin Önü Açıldı Mı?

Bitcoin’in Square haberi ile yükselişe geçmesi bütün piyasayı etkiledi. XRP’nin bu direnç noktasını kırmasının temel sebebi Bitcoin’in fiyat hareketi olsa da bundan sonra yükselmeye devam edeceği ve bunu bağımsız olarak yapacağı tahmin ediliyor.  Neredeyse 2 aydır devam eden alçalan kanal formasyonunun bozulması XRP için 0,29 dolara kadar yükseliş yaşanabileceğine işaret etmekte.

Olası bir düşüş durumunda ise XRP‘nin sırasıyla 0,24 dolar, 0,23 dolar ve 0,22 dolar seviyelerini test edeceği ve buradalar hala sıçrama yapma şansına sahip olduğu biliniyor. MACD ve RSI indikatörleri ise net bir yükselişe işaret etmekte. 2 aylık düşüşün sonunda bitmesi ve teknik görünümde de bunun ispatlanması, XRP’nin kısa sürede 0,29 dolara kadar tırmanabileceğini gösteriyor.

XRP fiyatı eğer 0,29 dolardaki direnç noktasını kırabilirse bu yeni bir parabolik ralliye yol açabilir ve fiyat 0,33 doların üstüne kadar çıkabilir.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Artıyor, Göstergeler Yeni Rekorlar Kırıyor

Sonraki Haber

Lider DeFi Projesinin Kurucusuna Dava: Fiyat Düşüyor

İlgili Haberler