XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 20/10/2020

Metin Alaca

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP de bugün bütün altcoin’ler gibi Bitcoin’in yükselişi karşısında diplere sürüklendi. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle XRP/USD işlem çiftinin %2,32 düşüş yaşadığı, son 1 haftada ise bu düşüşün %5’in üzerine çıktığı görülüyor.

Ripple Yorumları

Aslında şu an için Bitcoin’in piyasa hakimiyeti devamlı olarak artmakta ve 12.000 doların üstüne çıkılması da fiyatın bir süre daha artabileceğine işaret etmekte. XRP/USD işlem çifti BTC’nin bu yükselişi ile çökse de teknik analize göre önümüzdeki günlerde yükseliş serisini devam ettirebilir.

XRP’nin kilit destek noktalarının 0,237 dolar, 0,23 dolar ve 0,228 dolar olduğu görülüyor. Son yedi gün içerisinde simetrik bir üçgen formasyonu içerisinde sıkışıp kalan XRP, 0,25 dolar direncini kıramadı. Olası bir yükseliş ivmesi için ise ilk olarak 0,251 dolar seviyesinin üstüne çıkılması gerekiyor. Bunun devamında 0,261 dolar ve 0,271 dolar seviyeleri test edilebilir.

XRP/USD Grafik

XRP’nin üçgen formasyonu şu an için 100 günlük üssel hareketli ortalama desteğine sahip ve bu destek fiyatın 0,24 dolar seviyesinin altına inmesini engelleyebilir. XRP fiyatının bu desteğin altına gerilemesi ise bir anda 0,215 doların söz konusu olmasına yol açacaktır. Kısa vadeli fiyat tahminlerine ve yorumlarına bakıldığında XRP‘nin önümüzdeki hafta 0,23 dolara inmesi oldukça muhtemel gözüküyor.

Ancak Bitcoin karşısındaki değer kaybı çok daha fazla olabilir. XRP/USD işlem çiftine kıyasla XRP/BTC işlem çiftinin 2000 SAT altına kadar inmesi mümkün.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Yükseliyor, Peki Altcoin’ler?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 12.000 Doları Geçti: Artışın Sebebi Ne?

İlgili Haberler