XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 18.02.2021

Metin Alaca

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası ile sarsılan XRP, 0,16 doları ve devamında 0,30 doları dip seviye yaptı. XRP fiyatının son dönemde 0,30 dolar seviyesinde bir süre konsolidasyon yaşamasından sonra yaşanan gelişmeler ise yeni desteğin 0,45 dolar olmasını sağladı.

Ripple Yorumları

XRP/USD işlem çifti bu yükselişine rağmen hala rakiplerine göre bir hayli geride. Birçok kripto para biriminin tüm zamanların rekorunu kırdığı ve bunun üzerine çıktığı şu günlerde XRP’nin ise hala tüm zamanların rekorunun çok ama çok gerisinde olduğu görülmekte. Buna rağmen teknik sinyaller yakında yükselişin başlayacağına işaret ediyor olabilir.

4 saatlik XRP/USD grafiğine bakıldığında alçalan üçgen formasyonunun 0,544 dolar seviyesindeki direnci kırmaya yönelik hamle yaptığı görülüyor. Normalde olumsuz bir formasyon olan alçalan üçgenin kırılması durumunda ise fiyatın %20’lik bir yükseliş hedeflediği görülmekte. Ripple fiyatı bu gelişmenin devamında 0,65 dolara kadar yükselebilir ve ciddi bir FOMO yaratabilir.

XRP Alınır Mı?

xrp/usd

9 saatlik grafiğe bakıldığında ise TD Sequential indikatörünün 9 saatlik grafikte alım sinyali verdiği görülüyor. Tabii ki bunun olması için XRP fiyatının 26 EMA destek seviyesinin üzerinde kırılım yapması yani 0,60 doları görmesi gerekiyor. Bu noktanın üzerinde kapanış yapılması, XRP fiyatının olumlu gidişatını daha da olumlu hale getirebilir.

XRP/USD Grafik

XRP/USD işlem çifti için 0,54 dolar direncinin kırılmasından sonra ilk hedef 0,60 dolar, ikinci hedef ise 0,65 dolar olarak gözüküyor. Burada oluşacak bir flama formasyonunun devamında hedefin 0,79 dolar olması da muhtemel. XRP balinalarının da yakın zamanda artan fiyat sonrasında bunu avantaja çevirdikleri ve satış yaptıkları görülüyor. En az 10.000.000 XRP sahibi cüzdan adreslerinin sayısında yaklaşık olarak %10’luk bir düşüş oldu. Son 2 haftada görülen bu gelişme aslında balinaların tepeden satmış olabileceğine de işaret ediyor.

XRP için şu an en kritik direnç olarak görülen 0,544 dolar seviyesi ise kırılmış durumda. XRP/USD işlem çifti eğer günlük kapanış yapabilirse 50 SMA seviyesin üzerindeki ralli 20 SMA noktasına kadar çıkabilir. 0,512 dolar desteğinin kaybedilmesi ise XRP için her şeyi bitirir ve fiyat yeniden 0,40 dolar seviyesine kadar sert bir düşüş yaşayabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Fiyatının Yüksek Seviyelerde Kalması Neye Bağlı?

Sonraki Haber

Hafta Ortasında Kripto Paralar Atağa Geçti!

İlgili Haberler