Eski Ripple CTO’sundan Büyük XRP Satışı

İlayda Peker

XRPscan’den gelen verilere göre Jed McCaleb, “tacostand” dijital cüzdanından son iki günde yaklaşık 40 milyon XRP sattı.

40 Milyon XRP

Bahsi geçen XRP adresi, şirketin Open Coin olarak bilindiği zamanlarda açıldı. Şirket 2015 yılında Ripple adını aldı ve yeni bir oluşum yaşamış oldu.

Öte yandan McCaleb, 2013’te Ripple yönetim kuruulu ile iligli yaşadığı anlaşmazlıklar sebebiyle şirketten ayrıldı ve rakip proje Stellar ve kripto para birimi XLM’i yarattı. Şirketten ayrılırken Ripple’ın kurucu ortağı ve ilk CTO’su olarak yardımlarından dolayı XRP’de McCaleb’a bir tazminat ödedi.

Ripple düzenli olarak McCaleb’e ödeme yapıyor ve en sonuncusu Whale Alert tarafından 304.635.504 XRP olarak ve tek seferlik işlem olarak tespit edildi. 9 ve 10 Şubat’ta ise McCaleb, satılmak üzere yaklaşık 40 milyon XRP gönderdi. Aralık 2020’nin sonlarında paylaşılan verilere göre, toplam XRP varlığı ve karı 1,2 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Bunlara ek olarak McCaleb’ın cüzdanının mevcut bakiyesinin 499.599.172.60537 XRP olduğu biliniyor.

McCaleb Davadan Korkmuyor

Aralık ayının sonlarında, ABD menkul kıymetler yöneticisi SEC, Ripple’a karşı ve yüksek profilli iki yöneticisine karşı dava açtığını duyurdu. SEC, hem şirket olarak Ripple’ın hem de şirket CEO’su Brad Garlinghouse’un ve şirket kurucusu Chris Larsen’ın yasadışı menkul kıymet satarak bundan kazanç elde ettiğini savunuyor.

Öte yandan 23 Aralık’ta McCaleb, XRP satışlarını durdurdu ve topluluktan bazıları bunun ortaya çıkan SEC yasal davasından kaynaklandığına inanıyordu.

Ancak Ocak ayında McCaleb, XRP hisselerini satmaya devam etti.

DLT ağır sikletinin ilk CTO’su tarafından büyük miktarlarda XRP satılmasına rağmen, bu durum XRP fiyatını hiç etkilemedi.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Kripto Para Yatırımcılarının 1 Numaralı Platformu İle Tanışın

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyat Tahminleri Artıyor: BTC 150.000 Dolara Mı Gidiyor?

İlgili Haberler