XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 12/11/2020

Metin Alaca

XRP, 0,255 dolar seviyesinde bulunan direnç noktasını kırmaya çalışırken yatay olarak yoluna devam ediyor ve analistler XRP/USD işlem çifti hakkında net bir açıklamada bulunmuyor. Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para biriminin hala 0,261 dolar direncinin üstüne çıkma şansı bulunsa da 0,235 dolar seviyesinin çok yakın olması sert bir düşüş de yaşanabileceğini düşündürüyor.

Ripple Yorumları

XRP, sadece ABD dolarına karşı değil aynı zamanda lider kripto para birimi Bitcoin karşısında da yatay seyretmekte ve BTC’nin yükselişe geçtiği her an daha fazla değer kaybediyor. Bu hafta 100 günlük EMA’nın üzerine çıkması beklenen XRP, aslında tam da BTC’nin hareketi yüzünden bunu başaramadı ve sıkıştığı trend içerisinde kaldı.

Ekim ayından beri 0,261 doların üstüne çıkmaya çalışan XRP çok kısa bir süreliğine bu seviyeyi gördü ve istikrar sağlanmadı. Buna ek olarak XRP/USD grafiğinin şu an için simetrik bir üçgen formasyonu oluşturduğu söylenebilir. İlk olarak 0,261 dolar seviyesinde bulunan .5 Fibo geri çekilme seviysinin kırılması, daha sonra ise .618 Fibo geri çekilme seviyesine denk gelen 0,271 doların üstüne çıkılması gerekiyor.

XRP/USD Grafik

Eğer XRP yukarıdaki iki direnç noktasını da kırabilirse 0,28 dolar ile 0,286 dolar seviyeleri yeniden gündemde olabilir ve fiyat .786 Fibo geri çekilme seviyesinin verdiği destek ile 0,33 dolara kadar yükselebilir. Ancak düşüş tarafındaki gelişmeler ve trendin düşüşe ne kadar yatkın olduğu da burada bir hayli önemli.

RSI indikatörüne bakıldığında bunun tam ortada yer aldığı ancak yine de boğaların daha avantajlı olduğu görülebilmekte. BTC karşısındaki destek seviyeleri 1610 SAT, 1555 SAT ve 1500 SAT olarak gözükmekte. Eğer XRP bu düşüşünü devam ettirirse BTC karşısında çok yakında 1500 SAT noktası görülebilir.

Aslında XRP fiyatının yatay hareket etmesinin arkasındaki en önemli sebeplerden birisi de Ripple’ın son zamanda hiçbir yeni gelişme duyurmaması olarak ifade edilebilir. XRP ne kadar Ripple’dan bağımsız bir kripto para olsa da dolaylı yollardan Ripple’ın attığı her olumlu adım buna da olumlu bir şekilde yansıyor. XRP/USD paritesi  ise son günlerdeki sessizlik ve BTC’nin yükselişi nedeniyle yerinde sayıyor olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dikkat: Blockchain İşlemleri Artık Geri Döndürülebilir!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Deniyor: 16.000 $ Üzeri Tam Olarak Ne Zaman Görülecek?

İlgili Haberler