XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi – 11.04.2021

Metin Alaca

Toplam piyasa değeri açısından en büyük 4. kripto para birimi XRP, kısa sürede rekor bir yükseliş elde ederek yeniden en çok konuşulanlar arasına girmeyi başardı. XRP fiyatının 1 haftada %134 yükselmesinin arkasında ise hem temel hem de teknik sebepler bulunuyor.

Ripple Yorumları

XRP fiyatının 1,48 dolar zirvesine ulaşması ise satış baskısının artmasına neden oldu. 2018 yılından beri görülmeyen seviyelere kadar çıkan XRP, 1 dolar seviyesini kırması ile aslında 3,30 dolara kadar çıkabileceğinin de sinyalini verdi. Toplam piyasa değeri 45,40 milyar dolara kadar çekilen XRP buna rağmen hala top 10 kripto para arasında yer alıyor.

XRP/USD grafiğine bakıldığında ise 1 doların devamındaki hedefin 1,5 dolar olduğu görülüyor. XRP fiyatı 1,50 dolar direncini henüz test edemese de yaşadığı 1,48 dolara kadar çıkan yükseliş önümüzdeki günlerde söz konusu seviyenin test edilebileceğine işaret etmekte. XRP teknik analizine göre ise yatırımcıların dikkat edecekleri destek noktaları 1,40 dolar, 1,36 dolar, 1,23 dolar ve 0,87 dolar olarak ön plana çıkıyor.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP’nin bu yükselişinin direkt olarak SEC davası ile ilgisi bulunuyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile Ripple arasındaki davada olumlu haberlerin gün yüzüne çıkması, XRP’nin patlama yaşamasını sağladı. XRP fiyatının bu ani yükselişinin arkasında da gelen olumlu haberlerin olduğu söylenebilir. Tabii ki temel faktörün etki etmesi için teknik faktörlerin de uygun olması gerekiyordu.

XRP Alınır Mı?

MACD ile RSI indikatörleri bir süreden beri alım sinyali verse de bunları harekete geçirecek bir haber ortada yoktu. Şimdi ise MACD yeniden olumsuz seviyeye geçti ve sert yükseliş sonrası düzeltme yaşanabileceğinin işaretlerini verdi. XRP fiyatının yakın vadede 1,23 dolara kadar gerilemesi ise bütün bu indikatörlerin işareti olarak görülmekte.

XRP alımlarının ise anlık olumsuz tabloya rağmen sürmesi beklenebilir. Piyasadaki gidişat şu an için oldukça olumlu ve hafif bir konsolidasyon sonrası XRP fiyatının yükselişinin devam etmesi beklenmekte. Bu da söz konusu seviyelerden oluşacak alış baskısı ile fiyatın kritik 1,5 dolar direncinin üstüne kadar çıkmasını sağlayabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Altcoin’ler Önümüzdeki Aylarda Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterir Mi?

Sonraki Haber

Chainlink, BitTorrent ve Elrond Fiyatı Analizi: LINK, BTT ve EGLD’de Son Durum

İlgili Haberler