Ripple ve SEC Davası Devam Ederken, XRP Rotayı Yukarı Kırdı!

Mert Bahçe

XRP fiyatı, 7 günlük periyotta %100 artışın ardından güçlü destek noktaları inşa ederek ilerliyor. 4 saatlik grafik verileri boğa koşusunu destekliyor. Ripple davada, SEC’in Bitcoin ve Ethereum ile ilgili dahili belgelere erişim izni sağlayarak yeni bir zafer kazandı.

XRP fiyatı, bir hafta içerisinde %100 artışın akabinde güvenli limanları güçlü bir şekilde inşa etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP’yi bir menkul kıymet olarak değerlendirmesi, popüler kripto para birimininin dip seviyelere gelmesine neden olmuştu.

Ripple ve SEC Davası Gelişmeleri

XRP fiyatı geçtiğimiz haftadan itibaren Ripple’ın davada ilerleme kaydetmesiyle birlikte boğa koşusuna başladı. 2021 yılından itibaren birçok altcoin rekor seviyeleri görmesine rağmen popüler kripto para birimi XRP yerinde saydı. Ancak hem XRP topluluğunun desteği hem de davada Ripple lehine kaydedilen gelişmeler fiyatı ateşledi. XRP 3 yıllık bir uykudan uyanmış gözüküyor.

Ripple ve SEC arasındaki dava devam etse de, yatırımcılar potansiyel bir erken çözümün ışığında XRP’nin yükselişine tanık oluyor. Yakın zamanda dava yargıçlarından bir isim, Ripple ekibine SEC’in XRP, BTC ve ETH özelinde tüm dahili belgelerine erişim izni verdi. Ayrıca yaklaşık 48 saat önce davada, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Ripple Labs Yönetim Kurulu Başkanı Chris Larsen’in kişisel mali kayıtlarına erişim talebi reddedildi. Hakim, bu konunun davayla ilgisi olmadığını belirtirken XRP’nin bir menkul kıymet olarak değerlendirilmesi iddiasına odaklanmayı teklif etti. Ripple bu gelişmeler ışığında SEC’e karşı üstünlük kurmaya devam ediyor. Bazı isimler, davanın erken bir anlaşmayla sonuçlanmasını muhtemel görüyor.

XRP’nin Sıradaki Hedefi Ne?

XRP, haberimizin hazırlandığı sırada 1.13 dolar seviyelerinden işlem görüyor. XRP’nin 1.10 dolarlık direnci kırmasının ardından bu fiyatın üstünde kalması gerekiyor. XRP günün erken saatlerinde BTC’nin de 60.000 doları aşmasıyla rotasını yukarı kırdı. Analistler, XRP boğalarının güçlü bir ivmeyle fiyatı 1.35 dolara kadar çekebileceğini öngörüyor. Bu senaryoda XRP önemli bir tırmanışa imza atmış olacak. Öte yandan olası bir satış baskısında XRP fiyatı kritik destek seviyesi 0.90 dolara kadar düşebilir. Ancak bu ihtimal güncel teknik verilere göre düşük bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.


Total
14
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

SEC Üyesi: Bitcoin’i (BTC) Yasaklamak Neredeyse İmkansız!

Sonraki Haber

Altcoin’ler Önümüzdeki Aylarda Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterir Mi?

İlgili Haberler