XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi – 11.02.2021

Metin Alaca

XRP fiyatı bir süredir konsolidasyon yaşıyor ve bu haliyle yeni bir kırılmanın eşiğinde olduğu mesajını veriyor. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,52 dolardan işlem görüyor olsa da hala beşinci sırada yer alıyor ve Cardano’ya kaptırdığı yerini geri alamadı.

Ripple Yorumları

XRP/USD işlem çifti bir süreden beri 0,26 dolar ile 0,32 dolar seviyesinde gidip gelse de 0,42 dolar üzerine çıkması ile yeniden yarım dolar seviyesine kadar geldi. XRP fiyatının özellikle 0,42 dolarda zorlandığı ve bunun devamında 0,70 dolara kadar çıkabileceği grafiklerde de net bir şekilde görülmekte. Ancak bunun için yeterli alım baskısının oluşması gerekiyor.

4 saatlik grafikteki XRP/USD işlem çiftine bakıldığında ise fiyatın şu an için 0,5429 dolar seviyesinin altında zorlandığı görülüyor. Ripple’ın 0,54 dolar seviyesinin üzerine çıkması, 0,5 Fibonacci noktasına denk gelen 0,79 dolara kadar gidişatı hızlandırabilir. Kasım 2020 döneminde 0,79 doları gören XRP, buradaki direnci kıramayıp sert bir düşüş yaşamıştı.

XRP/USD Grafik

XRP grafiğindeki MACD ve RSI indikatörlerine bakıldığında ise desteğin oldukça güçlü olduğu görülüyor. RSI, hala yükseliş sinyali verirken MACD ise trendin ikilemde kaldığına işaret etmekte. 0,618 Fibonacci seviyesi ise 0,55 dolara işaret etmekte ve buradaki desteğin güçlü olduğunu göstermekte.

XRP için kısa vadeli ilk hedef 0,6586 dolar, ikinci hedef ise 0,75 dolar ile 0,79 dolar olarak gözüküyor. Bunun devamında XRP’nin artık psikolojik direnç noktasına yani 1 dolara odaklanabilmesi muhtemel. Her şeyin tersine gitmesi ve trendin tersine dönmesi durumunda ise 0,4802 dolar ile 0,3269 dolar seviyeleri tampon bölge olacaktır.

Ripple Alınır Mı?

Eğer XRP fiyatı, davadan gelecek olumsuz bir haber ile sert bir düşüş yaşarsa 0,32 doların altında 0,26 dolar son umut olacaktır. Bunun altına inilmesi, yılın en düşük seviyesi olan 0,17 doları beraberinde getirir. XRP fiyatı son 24 saat içerisinde %6 değer kazanırken son 7 günde de bunu %32’ye kadar taşıdı. Buna rağmen hala Cardano ile arasında yaklaşık 5 milyar dolarlık toplam piyasa değeri farkı bulunuyor.

XRP fiyatını yine de 22 Şubat tarihinden yani Ripple dava tarihinden önce almak oldukça riskli bir seçim olabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kriptolarla İlgili Konuştu

Sonraki Haber

18Digits.com ve Palmatrix, Kripto Para Yatırımcılarına Özel Yeni Hizmetini Duyurdu!

İlgili Haberler