XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 10.03.2021

Metin Alaca

Bir zamanlar toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki XRP, an itibarıyla 10. sıranın bile altına düşme tehlikesi ile karşı karşıya. XRP’ye açılan dava ile sarsılan repütasyonu ve düşüş yaşayan fiyatı, diğer altcoinlerin yaşadığı ralliye katılmasına engel oldu.

Ripple Yorumları

XRP teknik analizine bakıldığında bunun şu an için uçurumun eşiğinde olduğu söylenebilir. XRP/USD işlem çifti için 0,50 dolar seviyesi haftalardır test edilemedi ve test edilse bile mevcut emirlere bakıldığında bunun üzerine çıkılmasının bir hayli zor olduğu görülüyor.

XRP fiyatının 1 haftadır oldukça düşük bir hacimle yoluna devam etmesi de alış baskısının bir türlü istenilen seviyelere çıkamamasını sağlıyor. Ayıların baskısı dört saatlik grafikte EMA55 seviyesinin altına inilmesini sağladı ve bununla beraber 0,48 dolar desteği de kaybedilmiş oldu.

XRP/USD Grafik

XRP fiyatının bu noktadan sonra sığınacağı temel destek 0,45 dolar olarak gözüküyor ve yavaş yavaş bu seviyeye gerileme yaşanıyor. XRP’nin 0,45 dolar desteğini kaybetmesi 0,43 dolara ve devamında 0,37 dolara kadar düşüşü beraberinde getirecektir. XRP yatırımcıları için devam eden belirsizlik piyasaya yeni girenlerin XRP’den uzak durmasına neden olurken eski yatırımcılar da bu belirsizlikte hareket etmeyecek kadar akıllı gözüküyor.

XRP Alınır Mı?

Teknik açıdan XRP’nin tepki alacağı seviyenin ciddi emir birikimi yaşanan 0,27 dolar olduğu görülüyor. 0,27 dolar son 6 aylık sürede XRP için hem sağlam bir direnç hem de sağlam bir destek rolü üstlenmişti. Ancak bu seviyeye gelene kadar 0,46 dolar, 0,35 dolar ve son olarak 0,30 dolar seviyelerindeki emirlerin çalışması ve XRP fiyatının yükseliş elde etmesi beklenebilir.

XRP için gelecek olumlu bir haber ile kırılması gereken en önemli direnç ise 0,55 dolar ile 0,57 dolar arasındaki bölge gibi gözüküyor. Buranın üzerine çıkılma ise XRP için bir anda 0,65 dolara kadar yükselişin yaşanmasını sağlayabilir. XRP fiyatının buradan sonraki hedefi ise teknik analize göre 0,77 dolar ile 0,93 dolar olarak gözüküyor. Böyle bir durumda XRP yatırımcılarının kısa sürede 1 dolar hedefine ulaşması da beklenebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance Coin (BNB), Nem (XEM), Sushiswap (SUSHI) Teknik Analizi – 10 Mart 2021

Sonraki Haber

Bitcoin’in (BTC) 10 Aylık Getirisi Dudak Uçuklatıyor: Yüzde 751!

İlgili Haberler