XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi – 05.04.2021

Metin Alaca

XRP fiyatı, 2018 yılından beri görülmeyen bir seviyeye ulaşarak son 3 yılın rekorunu kırmayı başardı. 2019 yılında en yüksek 0,55 dolar seviyesine ulaşan XRP’nin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla bunun %30 üstünden alınıp satıldığı görülmekte.

XRP/USD Grafik

XRP fiyatı için kritik destek 0,62 dolar olarak görülüyordu ve bunun kırılması ile birlikte fiyat 0,70 doları zorlamaya başladı. Gün içerisinde 0,70 dolara dayanan ancak dirençten 2 kere geri dönen XRP’nin üçüncü denemesi ise başarı getirdi. XRP fiyatı 0,70 doların üzerine çıktı ve 0,74 dolar direncini de kırarak 2021 rekorunu kırdı.

Birçok analist XRP fiyatının tam olarak buradaki direnç noktasından geri döneceğini beklese de toplam piyasa değerine göre en büyük yedinci kripto para birimi 0,86 dolar seviyesine kadar çıktı. XRP/USD teknik analizine bakıldığında 0,85 dolar seviyesinde 1.618 Fibonacci seviyesinin oluşturduğu bir direnç görülmekte. Bu direnç seviyesinin üzerine çıkılması ise senelerdir beklenen 1 doların gelmesini sağlayacaktır.

Ripple Yorumları

2020 yılının en yüksek seviyesi olan 0,82 doların da üzerine çıkan XRP’nin burada günlük kapanış yapması ise rallinin tescillendiği anlamına gelebilir. XRP’nin son 24 saat içerisinde %39 arttığı görülmekte ve son günlerde birçok kripto para birimi benzer yükselişler yaşadı.

BTT, HOT, TRX ve bunun gibi birçok kripto para her gün %40 ila %60 arasında yükselişler elde ederek kısa sürede %500’e varan rekorlarla anıldı. XRP’nin de şu an 0,82 doların üzerinde kapanış gerçekleştirmesi benzer bir yola girdiğini gösterecektir. XRP’nin 24 saatlik rekor yükselişine rağmen RSI ve MACD indikatörlerinin hala yukarı yönlü hareketi destekleyen sinyalleri ise rallinin birkaç gün sürebileceğine işaret ediyor.

XRP Alınır Mı?

XRP/BTC paritesine bakıldığında ise önde gelen kripto paranın, Bitcoin’e karşı bile iyi bir performans sergilediği görülmekte. XRP fiyatı uzun süreden sonra ilk defa 1000 SAT seviyesinin üzerine çıktı. Daha önce 3,30 dolara çıktığı anlarda bile BTC karşısında 1200 SAT seviyesini gören XRP, yeni bir rekorun arifesinde gibi gözüküyor.

Bu yükselişe rağmen özellikle piyasanın çok hareketli olduğu şu günlerde XRP alımı yapmak riskli olabilir. XRP’nin güçlü ilk desteğinin ise 0,50 dolar noktası olduğu görülüyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Enjin Coin (ENJ) Grafikleri ve Güncelleme Haberleri Yükseliş Sinyali Mi?

Sonraki Haber

Ethereum Fiyatı: ETH’da Hangi Seviyelere Dikkat Edilmeli?

İlgili Haberler