XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi – 04.03.2021

Metin Alaca

XRP fiyatı 13 Şubat tarihinde 0,64 dolara kadar yükselerek aslında kısa vadeli zirve seviyesine ulaşmış oldu. Buradan başlayan düzeltme ise fiyatın %40’a yakın bir değer kaybı yaşamasına yol açtı. XRP fiyatının düşüşü yükselen paralel kanalın trend çizgisi ile de kesişti. Ripple’ın kripto para birimi XRP şimdi ise alış baskısı ile yarım kalan yükselen kanal formasyonunu tamamlamaya hazırlanıyor olabilir.

Ripple Yorumları

XRP fiyatının düzeltmesi 29 Aralık 2020, 27 Ocak 2021 ve 23 Şubat 2021 tarihlerinde ciddi anlamda hissedildi. Bu tarihlerdeki düzeltme kanal formasyonunun bozulmasına ancak devamındaki günlerde yeniden devreye girmesine yol açtı. XRP fiyatının 25 Aralık ve 13 Şubat tarihlerindeki hareketleri de bunun bir kanıtı olarak görülüyor. Pivot noktalara trend çizgileri çekildiğinde bunun aslında yükselen paralel kanal oluşturduğu görülmekte.

XRP fiyatı son oluşturulan kanal formasyonunu henüz tam olarak kırmış olmasa da kırılma noktasına bir hayli yaklaştı. XRP fiyatının kanalın alt hattından sıçrama yapması ise yükseliş ihtimalini arttırdı. Daha önce benzer hareketlerde %70’e yakın yükseliş elde eden XRP, bu sefer 0,78 doları hedefliyor olabilir.

XRP/USD Grafik

SuperTrend indikatörünün alım sinyali de fiyatın yakın vadede 0,62 dolar direncini test edebileceğini gösteriyor. Yatırımcıların burada dikkat etmesi gereken nokta ise 0,57 dolar bölgesi olarak görülüyor. %78,6’lık Fibonacci noktasına da denk gelen bu seviye, kritik olacaktır. 0,57 doların kırılması ise hem teknik hem de temel açıdan 0,78 dolara yükselişi sağlayabilir.

 

Teknik grafiğin oldukça iyi görünmesine karşın fiyatın 0,57 doları test edip gerilemesi 0,36 dolar desteğine çekilmeye neden olabilir. Bu da SuperTrend indikatörünün alım sinyalini geçersiz kılacaktır.

XRP Alınır Mı?

XRP fiyatı böyle bir durumda daha önce de ön plana çıkan %38,2’lik Fibo seviyesine çekilebilir. XRP/USD işlem çiftinin 0,30 dolara ve buradan da 0,26 dolara gerilemesi, böyle bir senaryoda oldukça muhtemel.

Buna rağmen Ripple CEO’sunun açılan davanın reddini talep etmesi, aslında XRP için umut olduğunu gösteriyor. Yakın zamanda bununla ilgili olumlu bir haber gelmesi ise fiyatta rekor bir yükseliş etkisi görülmesine kapı aralayacaktır.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC’de Hedef En Az 100.000 Dolar: Bitcoin Neden Engel Tanımıyor? 

Sonraki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 05/03/2021

İlgili Haberler