XRP Engel Tanımıyor: Ripple Önemli Bir İsmi Daha Bünyesine Kattı!

İlayda Peker

Ripple hakkında çıkan bütün olumsuz haberlere rağmen gelişme ve büyüme yönünde atılan adımlara devam ediyor. SEC ve Ripple arasındaki dava haberlerinden sonra dahi ortaklıklar kurmaya devam Rippe bu sefer de önemli bir işe alım gerçekleştirdi.

UBER Eski Yetkilisi Ripple’da

Yapılan yeni açıklamalara göre Uber’in eski işletme müdürü Brooks Entwistle, Blockchain şirketinin Güneydoğu Asya bölgesindeki operasyonlarını ölçeklendirmek için Ripple’a katıldı. Açıklamalarda Entwistle’ın Ripple’ın Singapur’daki bölgesel genel merkezinde çalışacağı ifade ediliyor.

Öte yandan Entwistle, Uber’deki görevinden önce, Goldman Sachs’ta 18 yıldan fazla zaman geçirmiş ve Güneydoğu Asya’daki bankacılık devinin biriminin genel müdürü ve başkanlığı konumlarına kadar yükselmişti.

LinkedIn gönderisinde önemli isim fintech ve kripto alanına geçmenin kendisi için bariz bir seçim olduğunu belirtiyor ve “Asya’da yirmi yıldan fazla bir süredir yaşamak ve çalışmak için harcanan bu dinamik bölgede finansal hizmetleri ve teknoloji şirketlerini ölçeklendirmek, fintech ve kriptoya geçmek bariz bir seçimdi.” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca daha önce ortaya çıkan haberler göre Ripple, Ocak ayında en iyi Amazon yöneticisini de bünyesine katmıştı.

Ripple’ın Asya Büyümesi

Ripple yaptığı açıklamalarda, geçen yıl Güneydoğu Asya’da RippleNet ağındaki işlemlerde on kat artış olduğunu iddia ediyor.

Blockchain şirketi ayrıca 2020’de bir önceki yıla göre iki kat daha fazla anlaşma imzaladı ve son olarak Ripple’ın Singapur merkezli BKK Forex ile ortaklığa vardığı biliniyor.

Bunlara ek olarak Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Reuters ile yaptığı son röportajda, düzenleyici netlik nedeniyle şirketinin Asya’daki büyümesini sürdürebileceğini ifade etmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chiliz (CHZ) Yeni Anlaşmasını Duyurdu! CHZ Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı İle Birlikte BTC ATM’lerinde de Rekor Seviyeler Ulaşıldı

İlgili Haberler