XRP İçin Umut Arttı: “Dev Kripto Para Borsası Yeniden XRP’yi Listeleyebilir”

Metin Alaca

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın mağduru XRP, toparlanmaya başladı. XRP fiyatı dava öncesinde 0,58 dolarlık birim fiyat sahip iken özellikle Coinbase ve Bitstamp kripto para borsalarının delist haberi nedeniyle 0,16 dolara kadar geriledi. Şimdi ise fiyatın dava öncesindeki seviyenin de üzerine çıktığı görülebilmekte.

XRP Fiyatı 0,60 Dolar Desteğine Ulaştı

XRP fiyatının son 7 günde %10 yükselirken bu yükselişin büyük bir kısmının son 24 saat içerisinde gerçekleşmesi de yatırımcıları harekete geçiren bir gelişme olduğunu göstermekte. XRP fiyatının 0,62 dolar seviyesinin üzerine çıkması ve buradaki direnci kırma yönünde hareket etmesi, bir hacim patlaması yaşandığını ortaya koymakta.

XRP yatırımcıları ile fiyatını harekete geçiren temel gelişme ise Coinbase kripto para borsasından gelen bir “söylenti” oldu. Coinbase’in API kodlarında XRP ile ilgili bulgulara rastlanılması, dev kripto para borsasının yeniden XRP’yi listeleyebileceği söylentisinin yayılmasını sağladı.

Ripple İçin Olumlu Haber

Coinbase üzerinde listelenebilmek için Ripple ekibinin borsaya rüşvet bile teklif ettiği iddia edilen Coinbase’in listelemesi XRP için büyük bir anlam ifade ediyor. Yıllardır bekletilen ancak listelendiği an önemli bir yükseliş elde eden XRP’nin şu an ABD’deki yatırımcılara açılan temel kapısı da Coinbase olarak görülmekte.

Twitter’da da yayılmaya başlayan bu iddia, Coinbase Pro’nun XRP’yi listelemek için şimdiden hazırlıklara başladığını ortaya koymakta. İlgili API bilgilerinde “kripto para işlemi bağlantısı” veya “maksimum para çekme miktarı” gibi ifadelere ek olarak XRP kısaltmasının bulunması da yatırımcıları buna inanmaya yönlendiriyor.

Ripple ve SEC İkilemi Çözülüyor

Ripple ve SEC arasındaki davada XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi durumunda borsaların bundan etkilenmeyeceği vurgulandı. Birçok kripto para borsası ya tamamen XRP’yi delist edip ya da ABD’deki platformlarında XRP işlemlerini askıya alırken aslında bu riski düşünerek adım attı. Şimdi ise XRP ile ilgili borsaları ilgilendiren tehlikenin ortadan kalkması borsalar arasında bir FOMO başlatabilir.

XRP’nin ciddi bir ticari hacme sahip olması kripto para borsalarının da pastadan pay almalarını istemelerini sağlayabilir. Coinbase’in bu konuda ilk adımı atması ise neredeyse delist işlemi yapan her kripto para borsasının XRP’yi yeniden listelemesini sağlayabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ünlü Milyarder Hangi Kripto Para Birimlerine Yatırım Yaptığını Açıkladı

Sonraki Haber

Facebook Verileri Sızdırıldı: Kripto Para Yatırımcıları Tehlikede Mi?

İlgili Haberler