XRP Yeniden Yükselişe Geçti: Ripple’ın Bu Seferki Hedefi Neresi?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP son bir haftadır sergilediği istikrarlı artışı ile dün sabah saatlerinde 0,78 dolar seviyesini gördü ve sonra bir düzeltme hareketi sergilemeye başladı.

Ripple Fiyatı

Bu fiyat artışı öncesinde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir ralli başlatmış ve altcoin’ler de BTC’yi takip etmişti. Ancak XRP’nin bu ralliye eşlik etmesi zaman aldı. 0,29 seviyesinden başlayan ralli ise dün 0,78 bandında son buldu ve XRP 0,56 dolara kadar geriledi.

Bu noktada analistlere göre önemli seviye 0,75 dolardı ve XRP bir kez daha bu barajı kırmak için hazırlanıyor olabilir. Çünkü Bitcoin dün bir atak yapmış ve tüm zamanlar rekoruna doğru artışa geçmişti ve bu durum tüm altcoin’lerde düşüş yaşanmasına sebep oldu. 19.400 dolar seviyesine kadar yükselen BTC sonrasında yeniden 18.600 dolara kadar geriledi.

Şu anda ise tüm piyasanın yeniden bir yükseliş eğilimi içine girdiğine ve Bitcoin’in hem altcoin’lerin artışa geçtiğini görüyoruz. Bu sebeple analistler XRP’nin bir kez daha yüksek seviyelere doğru hamle yapabileceğini düşünüyor.

XRP Neden Düştü?

Büyük kripto para işlemlerini takip eden Whale Alert’ten elde edilen bilgilere göre XRP fiyatı 0,78 doları gördükten sonra ilk Ripple yatırımcıları satış yapmaya başladı. Yapılan açıklamalarda bu transfer işleminin kurucular tarafından da yapılmış olabileceği de belirtildi.

Öte yandan ortaya çıkan bilgilere göre bahsi geçen işlemin büyüklüğü yaklaşık olarak 40 milyon XRP yani yaklaşık olarak 30 milyon dolar olarak belirlendi.

Yeni Rallide Hedef Neresi?

Aslında XRP yatırımcılarının büyük çoğunluğu bundan 10 gün öncesine kadar kripto para biriminden ümidi kesmişti. Ancak 1 haftadır yaşanan fiyat artışları yeniden yüzleri güldürdü ve yeni fiyat beklentilerini arttırdı.

Yapılan açıklamalara göre XRP’de şu anda ilk hedef 0,75 dolarlık önemli seviyenin geride bırakılması. 0,75 dolardan sonra ise 1 dolara doğru yükseliş başlayacağı düşünülüyor. Bununla birlikte XRP 1 dolar ulaşsa bile tüm zamanlar rekorunun oldukça altın işlem görüyor olacak.

Ripple, 4 Ocak 2018 tarihinde 3,84 dolar ile rekor kırmıştı. Yani XRP fiyatının yeniden 3,84 dolar seviyesini görebilmesi için değerini yaklaşık olarak dört katına çıkarması gerekiyor. XRP’nin arkasındaki Ripple firmasının attığı önemli adımlarla birlikte bunun imkansız olmadığı düşünülüyor. Ancak analistler yine de XRP’nin son 3 yıldır bir ayı piyasasında olduğunun ve yatırımcıların temkinli olması gerektiğinin altını çiziyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hangisi Bitcoin’in (BTC) Gerçek Rekoru: 20.089, 19.660 Ya Da 19.892 Dolar?

Sonraki Haber

Büyük İddia: İngiltere Kraliçesi’nin Bitcoin’i Mi Var?

İlgili Haberler