Ripple Şov Yapıyor: XRP Fiyatı 24 Saatte Yüzde 64 Arttı!

İlayda Peker

San Francisco merkezli Blockchain şirketi olan Ripple’ın kripto para birimi XRP yaklaşık olarak son üç yıldır sergilediği kötü fiyat performansı sebebiyle birçok kez ciddi eleştirilere maruz kaldı. Bazı isimler XRP’yi bir dolandırıcılık girişimi olarak nitelendirirken bazıları fiyatın sıfırlanacağını iddia etti.

Ancak son fiyat hareketlerine bakıldığında XRP’nin tüm bu söylemleri yalancı çıkardığı görülüyor.

XRP Şov Yapıyor

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan XRP bundan yalnızca 4 gün önce 0,28 ile 0,30 dolar bandında işlem görüyordu. Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,75 dolardan işlem gören XRP daha da artışını devam ettirecek gibi görünüyor.

Son 24 saatteki fiyat artışı ile en iyi performans gösteren kripto paralar arasında yer alan XRP, yüzde 64’lük artışı ile deyim yerindeyse göz kamaştırıyor. Aslında Ripple yatırımcıları hala XRP’nin yükselmesini bekliyor. çünkü XRP fiyatı hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında bulunuyor. XRP 4 Ocak 2018 tarihinde 3,84 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmıştı.

Haftalık Performans

Ripple’ın haftalık fiyat hareketine bakıldığında da yüzde 151’in üzerinde bir artış görülüyor. Bundan tam bir hafta önce Salı günü 0,28 dolardan işlem gören Ripple’ın 1 hafta içinde arka arkaya 2020 rekoru kırması da dikkatleri çekiyor.

Ayrıca Riple bu performansı ile birlikte geçtiğimiz haftalarda Tether’a kaptırdığı üçüncülüğü de almış oldu. Piyasa hacmi bakımından yapılan sıralamaya göre artık Ripple üçüncü sırada Tether (USDT) dördüncü sırada yer alıyor.

Yükseliş Beklentileri

Bitcoin’in yükselişe geçmesinin ardından önce Ethereum (ETH) lider kripto para birimini takip etmiş ve sonrasında altcoin’lerin tamamında bir artış hareketi başlamıştı. Ancak artık çoğu kişi XRP’de böyle büyük bir çıkışın olmasını beklemiyordu. Çünkü son 3 yıl içinde Ripple fiyatı zaman zaman yaşanan yükseliş hareketlerine dahi eşil etmemişti.

Ama son hareketlere bakıldığında XRP geride bıraktığı 3 kötü yılın acısını çıkarıyor gibi görünüyor.

Öte yandan Messari araştırmacısı Ryan Watkins XRP fiyatı ile ilgili geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamasında XRP’nin fiyat temelinin 1,38 dolar olduğunu ifade etmişti. Yani önümüzdeki günlerde XRP’nin 1,38 dolara kadar yükselmesi Watkins için şaşırtıcı bir gelişme olmayacak.


Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 23/11/2020

Sonraki Haber

Bitcoin Eleştirmeni Bu Sefer de PayPal’a Kafayı Taktı!

İlgili Haberler