XRP Yatırımcılarını İlgilendiren Ripple Davasında Yeni Gelişme!

Metin Alaca

10 milyar doların üzerinde değere sahip blockchain devi Ripple Labs’ın federal mahkemede görülmeye devam eden davasında yeni bir gelişme kaydedildi. Davanın XRP yatırımcıları tarafından Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve direkt olarak şirket ile bunun üst düzey diğer yöneticilerine karşı açıldığı biliniyor.

Ripple İddialara Yanıt Verdi

İlk davacı olarak bilinen Bradley Sostack, Ripple’ın yatırımcıları XRP satın alımı hakkında yanlış yönlendirdiğini ve bunun lisanssız menkul kıymet olduğunu iddia etmekte. Ripple ekibi ise geçtiğimiz günlerde yaptığı itirazda bu ithamın herhangi bir mantığa sahip olmadığını ve davacının “mantığında boşluklar yer aldığını” vurguladı.

Ripple tarafından yapılan savunmada Sostack’ın daha önce “XRP’nin hiçbir kullanım alanına sahip olmadığını” belirttiği, ancak daha sonra bunun lisanssız menkul kıymet olarak satıldığının iddia edilmesine dikkat çekildi. Bu da davacı Sostack’ın Ripple aleyhindeki açıklamalarında tutarsızlık olduğuna işaret ediyor.

Buna ek olarak Sostack’ın “Ripple ve yöneticileri yatırımcıları yanlış yönlendirdi” ifadesinin doğru olmadığını belirten Ripple avukatları, hangi ifadenin yanıltıcı olduğunun belirtilmesi gerektiğini vurguladı. Sostack’ın davasına böyle bir itirazda bulunan Ripple‘ın aslında başka bir kişi tarafından açılan başka bir davaya daha sahip olduğu biliniyor.

Bitcoin Manipulation Abatement isimli firma tarafından Mayıs ayında açılan davanın duruşması ise henüz gerçekleştirilmedi. XRP’nin büyük artışının bu duruşmadan ise çok fazla etkilenmeyeceği düşünülüyor.



Total
13
Shares
1 yorum
  1. Yeni gelişme başlık attığınız yazınız da gelişme ile ilgili hiç bir içerik. İnsaf ahlak çok değerli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En Büyük Kripto Dolandırıcılıklarından Birinde 27 Tutuklama

Sonraki Haber

ABD, Sıradaki Bitcoin Rallisini Tetikleyebilir

İlgili Haberler