XRP Büyük Artış Kaydetti: Analistler Ne Düşünüyor?

XRP Büyük Artış Kaydetti: Analistler Ne Düşünüyor?

2018 yılından bu yana gerek yaşadığı düşüşlerle gerekse de kendini bir türlü toparlayamaması ile XRP yatırımcısının yüzünü bir türlü güldüremedi. Ancak son 24 saat içinde piyasa hacmi bakımından dördüncü sırada yer alan XRP, dolar karşısında %8,5 ve BTC’ye karşı %9 değer kazandı. Yine de bazı isimler XRP’nin gereken gücü toparlamış olabileceğinden emin değil.

XRP Gaza Basmalı

Piyasanın popüler analistlerinden “Smokey” XRP ile ilgili yaptığı açıklamalarda, XRP’nin “gaza basması” gerektiğini aksi takdirde düşüş yaşanacağını ve XRP’nin 1.500 satoshi’ye kadar gerileyeceğini dile getirdi.

Bununla birlikte farklı analistlere göre de XRP şu anda tehlikeli bir noktada bulunuyor. Çünkü öncesinde varlığın temelleri oldukça sağlam darbeler aldı. Bu da analistlerin XRP’de yaşanacak artış konusunda karamsar davranmasına sebep oluyor.

Öte yandan bir Blockchain veri şirketi olan TIE ve işlem platformu olan eToro, XRP’nin sosyal hacminin de düşüşte olduğunu bildirdi. 2020 yılının ikinci çeyreği için hazırlanan bir rapora göre, her ne kadar kripto para birimlerinin fiyat seviyeleri artsa da sosyal paylaşım platformlarında kripto para birimlerinin %73’ünün paylaşım oranlarının azaldığı ifade edildi.

Bitcoin Merkezli Piyasa

Tüm bu göstergelerin yanı sıra Bitcoin’in artan fiyat hareketi sebebiyle de XRP’nin düşüş gösterebileceği ifade ediliyor. Çünkü BTC fiyatı artarken çoğu altcoin yatırımcısı varlıklarını Bitcoin’e taşıyor.

BlockTower Capital’in CIO’su Ari Paul’un açıklamalarına göre, son birkaç aydır altcoin’lere yatırılan tüm paralar şu anda BTC’ye geçmiş durumda ve çoğu altcoin’in BTC’den daha kötü performans sergilemesi bekleniyor. Ayrıca Paul’a göre tarihsel olarak, Bitcoin büyük bir fiyat hareketi sergiledikten sonra bir duraklamaya girdiğinde altcoin’ler en iyi fiyat hareketlerini sergiliyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.