XRP Yatırımcıları Uzun Zamandır Beklemedeydi: Ralli Başlıyor Mu?

İlayda Peker

San Francisco merkezli ödeme teknolojisi şirketi Ripple bu hafta Güney Koreli para transferi şirketi Global Money Express Co. Ltd’nin (GME Remittance) Güney Kore ve Tayland arasındaki havaleleri büyütmek için RippleNet’e katıldığını duyurdu. Bu haber ve piyasadaki genel olumlu hissiyat ile birlikte XRP fiyatında gözle görülür artış yaşandı.

GME Remittance Ortaklığı

Güney Kore’de yaklaşık 184.000 Tayland vatandaşı yaşıyor ve Çinliler ve Vietnamlılardan sonra ülkedeki en büyük üçüncü yabancı uyruklu grubu oluşturuyorlar. GME Remittance, RippleNet aracılığıyla Tayland’ın en eski bankası Siam Commercial Bank’a bağlandı ve XRP kullanarak Güney Kore ile Tayland arasında havale hizmetleri sağlamak için diğer Güney Koreli ödeme şirketleri Cross ENF ve Sentbe’ye katıldı.

Öte yandan Ripple’a göre, Güney Kore ve Tayland arasında RippleNet aracılığıyla gönderilen havale sayısı 1 yılda iki katına çıktı.

SBI Holdings ve Ripple arasındaki bir ortak girişim olan SBI Ripple Asia aracılığıyla kurulan en son ortaklık, Ripple‘ın finansal kurumlar için küresel ödeme ağı olan RippleNet’i kullanan ve Coins.ph, Novatti ve Tranglo dahil olmak üzere büyüyen bir şirket listesine işaret ediyor.

XRP Fiyatına Etkisi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yaklaşık olarak 8 aydır yasal bir süreç içinde bulunan Ripple sebebiyle XRP fiyatı 2021 yılında yaşanan rallide kendisinden beklenen performansı sergileyememiş ve 2018 yılındaki rekorunu kıramamıştı.

Ancak dava sürecine rağmen Ripple’ın hala ortaklıklar yapıyor olması yatırımcılara güven veriyor gibi görünüyor ve XRP fiyatında gözle görülür artışlar yaşanıyor Son bir hafta içinde yüzde 40’ın üzerinde artış yaşayan XRP’nin son 24 saat içinde de %13 artış kaydettiği görülüyor.

Bu noktada XRP fiyatının 1 dolar üzerinde kalmasının oldukça önemli olduğunu dile getiren analistler 1 doların destek noktasında dönüşmesinden sonra XRP’nin ilk hedefinin 1.9 dolarlık güçlü direnç olacağını ifade ediyor. Ancak yine de yaşanabilecek herhangi bir düşüşe de yatırımcıların hazırlıklı olması gerektiği düşünülüyor..Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Max Keiser’dan Önemli Bitcoin (BTC), Altcoin ve Altın Açıklaması!

Sonraki Haber

Ethereum Hard Fork’unun Üzerinden 1 Hafta Geçti: Ne Kadar ETH Yakıldı?

İlgili Haberler