XRP Üzerindeki Bir Satış Baskısı Son Bulabilir!

İlayda Peker

Eski Ripple Labs kurucusu Jed McCaleb, sekiz yıllık Ripple (XRP) satış maratonunun sonuna yaklaşıyor ve cüzdanının bakiyesinde kalan sadece 81,53 milyon XRP ve bu yazının yazıldığı sırada 26,55 milyon dolar değerinde.

McCaleb’ın Elinde Kalan XRP’ler

XRP varlıklarını izleyen bir web sitesi olan Jed Balance’a göre, McCaleb’in cüzdanı olan “tacostand” geçen ay ortalama 4.06 milyon XRP sattı, ancak Pazar gününden bu yana günlük transferleri 2,39 milyon dolar değerinde 7.34 milyon XRP‘ye yükseltti. Yapılan yorumlara göre McCaleb, mevcut satış oranları ile önümüzdeki iki ile üç hafta içinde elindeki XRP’lerin tamamını satmış olabilir. Bu da XRP üzerindeki bir satış baskını ortadan kalmış olur.

Çarşamba günü, bir TikTok influencer’ı ve Crypto Mason olarak bilinen YouTuber Mason Versluis, haberi Twitter’da 115.000 takipçisiyle paylaştı ve son üç gün içinde 22 milyon XRP’nin piyasaya sürüldüğünü ifade etti.

Buna ek olarak Çarşamba günü, McCaleb’in, tanımlayan 4500 takipçili bir parodi hesabı, “The Taco Stand” adlı bir restoranın önünde “Neredeyse geldik” yazan bir fotoğraf yayınladı.

Eski Ripple yöneticisi, 2014 yılında şirketten ayrıldığından beri elinde bulunana 9 milyar adetlik XRP birikimini satıyor. McCaleb, 2012’de Ripple’ın kurucu ekibinin bir parçasıydı ve Chris Larsen ve Arthur Britto’yu da içeren üç kurucuya dağıtılan 20 milyar XRP‘den bir pay aldı. Larsen 2014 yılında projeden ayrıldı ve toplam arzın yaklaşık olarak %9’unu oluşturan XRP hissesi aldı. Sonrasında ise Ripple rakibi olarak görülen Stellar’ı kurdu.

XRP Satışları

Jed Balance’a göre McCaleb, XRP fiyatlarının Nisan ayında 1,84 dolara yükseldiği ve 2,74 milyar XRP’yi sattığı bir dönem olan Ocak-Ağustos 2021 arasında XRP varlıklarının büyük bir bölümünü elinden çıkardı. Elde edilen verilere göre popüler isim satışlara Eylül 2021’den Ocak 2022’nin başına kadar birkaç ay ara verdi ve o zamandan beri sürekli olarak XRP’lerini satıyor. Veriler, McCaleb’in 2022’de şu ana kadar 627,6 milyon XRP sattığını gösteriyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Piyasada Yeni Düşüş: Ethereum’da Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Solana (SOL) Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Uzman Yorumları!

İlgili Haberler