XRP Kullanılmıyor İddiaları Yalanlandı: Fiyat Artışı Devam Ediyor

İlayda Peker

Ripple’ın Üründen Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Asheesh Birla yaptığı son açıklamalarda, şirketin sınır ötesi ödemeleri sorunsuz yürütmek için çözüm olarak geliştirdiği On-Demand Liquidity’nin (ODL) toplam RippleNet hacminin yüzde 20’sinden fazlasını oluşturduğunu dile getirdi. Birla’ya göre bu durum, Blockchain teknolojisinin sadece çok önemli bir teknoloji olduğunu değil aynı zamanda kullanılan bir teknoloji olduğunu da gösteriyor.

XRP Kullanılıyor

Geçtiğimiz günlerde, Ripple’ın stratejisini değiştireceği ve uluslararası ödeme çözümlerindense kendi token’ı XRP ile ilgili gelişmelere odaklanacağı yönünde bazı haberler ortaya çıktı. Haberlerin hemen ardından yapılan açıklamalarda Ripple bu durumu yalanlasa da konuyla ilgili açıklamalar devam ediyor gibi görünüyor.

Öncelikle Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ile ODL’nin hacminin sadece bir yılda 11 kat arttığını hatırlatmış ve bir nevi uluslararası ödeme çözümleri konusunda her şeyin yolunda gittiğinin altını çizmişti.

Bunun yanında yapılan açıklamalara göre Ripple’ın Santander Bank gibi büyük ortaklarının bazıları XRP’yi kullanmıyor olsa da Viamericas, FlashFX, MoneyGram ve Azimo gibi RippleNet’in “iki düzine” üyesi ODL kullanıyor.

Öte yandan 10 milyar dolarlık bir Blockchain devi olan Ripple, kısa süre önce iş dergisi Inc. tarafından ABD’de en hızlı büyüyen özel şirketlerden biri olarak kabul edildi. Son üç yılda Ripple şirket olarak yüzde 3,039 büyüdü. Ancak bu durum XRP’ye yansımadı ve kripto para birimi neredeyse 2 buçuk yıldır bir ayı piyasasında bulunuyor.

Fayda Önemli

XRP’nin RippleNet’in hacminin beşte birini oluşturması gerçeğinin yanı sıra Birla, Bitcoin’in 12.000 doları geçmesi, Ethereum Blockchain’indeki merkezi olmayan finans uygulamalarının adeta patlama yaşaması ve stablecoin hacimlerindeki büyümeler gibi sektördeki diğer önemli olaylara da değindi.

Birla’ya göre 2019 yılında Garlinghouse’un da belirttiği gibi “fayda” kavramı kripto para sektörünün gelecek on yılını şekillendirecek ve yukarıdaki gelişmeler bakılırsa bu şekillendirme başladı bile.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yatırımı Yapan Şirket Bir Haftada %15 Kazandı

Sonraki Haber

Bu Altcoin Önümüzdeki Günlerde Bitcoin’i Geride Bırakabilir

İlgili Haberler