XRP Kan Ağlıyor: 1.000 Günlük Ayı Piyasası

XRP Kan Ağlıyor: 1.000 Günlük Ayı Piyasası

Mart ayında görülen düşük seviyelerin ardından her kripto para birimi gibi XRP de toparlandı ve yaklaşık olarak %50’lik bir artış kaydetti. Ancak bu iyi performans bile analistleri XRP’nin ralliye başlayacağı konusunda ikna etmeye yetmiyor. Çünkü yapılan açıklamalar göre piyasa hacmi bakımından en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP yaklaşık olarak 1.000 gündür ayı piyasasında seyrediyor.

1.000 Günlük Düşüş Trendi

2017 yılında yaşanan boğa piyasasının ardından tüm kripto para birimleri düşüşler yaşadı. Ancak çoğu kripto para zaman zaman sergilediği ralliler ile kayıplarının bir kısmını geri kazanmayı başardı. XRP’de ise işlerin bu şekilde olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü XRP fiyatı çok uzun zamandır herhangi bir ralli hareketi sergilememekler birlikte düşüş trendini devam ettiriyor gibi görünüyor.

Varlığın makro performansı o kadar zayıf ki, kripto araştırma firması Blockfyre’deki baş teknik analisti konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada XRP’nin neredeyse 1.000 gündür düşüş trendinde olduğunu ve hiçbir mini altcoin sezonuna katılamadığını dile getirdi.

Düşüş Henüz Bitmedi Mi?

Çoğu analiste göre XRP bahsi geçen kötü gidişatı sonlandırmaya pek de yakın görünmüyor. Kripto para piyasasının önemli isimlerinden Peter Brandt yakın zamanda yaptığı bir açıklamada tam olarak bu konuya değindi ve Mart ayında tüm piyasalarda yaşanan çöküşün ardından XRP’nin daha da büyük düşüşler yaşayacağının sinyallerini verdiğini dile getirdi.

Öte yandan Brandt başka bir açıklamasında XRP’nin Bitcoin karşısında %90 değer kaybetmesini beklediğini belirtti. Brandt 45 yıllık tecrübesi dahilinde XRP yatırımı yapmanın hiç mantıklı olmadığını ifade ediyor.

Tüm bunların yanında ünlü isim son olarak XRP’yi bir “scam” olarak nitelendirmiş ve Ripple’a (XRP) hiçbir şekilde şans vermeyeceğini dile getirmişti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.