XRP İlgi Azaldı: Güçlü Alım Sinyali mi?

Bitcoin Haber

Google Trends verileri, altcoin XRP’ye olan ilginin düşüşünü gösteriyor. Bu durum, bazı piyasa uzmanları tarafından XRP için güçlü bir alım sinyali olarak değerlendiriliyor. Google’da XRP’ye yönelik arama ilgisi 13 Temmuz’da zirve yapmış, ancak 6 Eylül itibariyle dünya genelinde 7 puana, ABD’de ise 5 puana gerilemiş.

Bu ilgi düşüşü, ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nin 13 Temmuz’da verdiği, Ripple‘a bağlı XRP token satışlarının federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmediği, ancak kurumsal satışlarının ihlal ettiği kararının ardından meydana geldi. Arama motoru devi Google’da XRP’ye olan ilginin düşüşü, bazı piyasa uzmanlarına göre yatırımcılar için kırmızı bayrak anlamına gelmiyor.

Piyasa uzmanları, arama motorundaki ilginin düşmesinin “aşırı coşku” olmaması nedeniyle XRP’nin pahalılık seviyesinden uzakta olduğunu ve “sıkıcı olduğunda al, olmadığında sat” yatırım stratejisinin benimsenebileceğini, dolayısıyla alım yapmak için iyi bir noktada olunduğunu savunuyor.

CoinGecko verilerine göre, mahkeme kararı sonrası 0,90 doların üzerine çıkan XRP, o zamandan beri değer kaybetti. Ripple CTO’su David Schwartz, Apex Dev Summit’te yaptığı açıklamada, “Bitcoin dışında, XRP şu anda ABD’de düzenleyici netliğe sahip tek dijital varlık” dedi. Bu düzenleyici netlik, uzun vadeli yatırımcılar için daha istikrarlı bir ortam sağlayabilir ve gelecekteki fiyat hareketleri için yükseltici görevi görebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin İçin Düşüş Trendi ve Ölüm Kesişimi Uyarısı

Sonraki Haber

Bitcoin’deki Düşüş Fırsat Olabilir: Kısa Vadeli Sahipler Zarara Uğruyor

İlgili Haberler