XRP Grafikleri: XRP Fiyatında Son Durum ve Beklentiler

İlayda Peker

Piyasanın popüler kripto para birimlerinden olan XRP, geçtiğimiz hafta tüm piyasa ile birlikte volatil hamleler yaptı. Peki, XRP yükselişi ne zaman başlayacak ve XRP fiyatında son durum ne?

XRP Grafikleri

Grafiklerde XRP’nin aşağı yönlü basamaklı bir yapıda olduğunu görüyoruz. Analistlere göre şu anda destek bölgesi 0,33 dolar seviyesinde bulunuyor. XRP yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,42 dolar bandında işlem görüyor ve boğaların 0,33 doları korumasının oldukça önemli olduğu ifade ediliyor. Eğer bu göle korunursa XRP fiyatının önce 0,55 daha sonra da 0,68 doları test edebileceği ifade ediliyor.

Grafiklere göre Pazar günü XRP için pozitif bir gün oldu ve %5’lik bir artış gördük. Ancak geçtiğimiz Cuma günü SEC ve Ripple arasındaki dava sürecinde, blockchain firmasının davaya olumlu bir katılım sağlamasına rağmen XRP düşüş yaşadı. Dolayısıyla dava ile ilgili küçük gelişmelerin artık XRP fiyatı üzerinde etkili olmadığı görülüyor.

Ripple, William Hinman’ın 2018’de yaptığı konuşmayla ilgili olarak geçen hafta SEC’e açıkça bir yanıt verdi. SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü eski Direktörü Hinman, SEC ile Ripple arasındaki bu yasal savaşın önemli figürleri arasında yer alıyor.

Hinman 2018 yılında yaptığı konuşmada Bitcoin ve Ethereum‘un menkul kıymet olmadığını belirtmişti. İddialara göre ise SEC şimdi, Hinman’ın beyanı veya konuşması gibi e-postaları ve diğer belgeleri ve kanıt olarak kullanılabilecek diğer özel veya dahili tartışmaları örtbas etmeye çalışıyor.

XRP Fiyat Beklentileri

Analistlere göre birçok gösterge Ripple’ın bir aşırı satış ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor. Bu da kısa vadede yükseliş eğilimine girilebileceği yorumlarının yapılmasını sağlıyor. Ancak bu görüşün doğrulanabilmesi için XRP’nin daha yüksek seviyeleri aşması gerekiyor gibi görünüyor. Yükseliş momentumunun yakalanabilmesi için XRP fiyatı 0,65 dolarlık sınırı geçmeli.

Eğer başka bir düşüş yaşanırsa da taleplerin XRP fiyatını destek seviyeler üzerinde tutmak için yetersiz kalabileceği ifade ediliyor.Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

En Büyük Devletler Kripto Paraları Tartışacak!

Sonraki Haber

ADA Yorumları: Cardano’da Son Durum Ne?

İlgili Haberler