Ripple Amerika’da XRP’den Vazgeçebilir Mi: CEO Yanıtladı

İlayda Peker

Ripple son zamanlarda Amerika ile ciddi sorunlar yaşıyor ve bu sorunların istedikleri çözüme kavuşamaması halinde yeni alternatif çözümler söz konusu olabileceği düşünülüyor. Peki, bu çözümler arasında XRP’nin farklı bir kripto para ile değiştirilmesi yer alıyor olabilir mi?

Ripple, XRP’den Vazgeçer Mi?

Julia Chatterley ile yaptığı bir CNN röportajı sırasında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Amerika Birleşik Devletleri’nde acil durum planları arasında XRP’den vazgeçerek onu yeni bir alternatif ile değiştirmenin yer aldığını ifade etti.

CEO konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu kesinlikle çözümün bir parçası olabilir. Bence XRP’nin burada bir tür kazanan seçtiği konusunda kesin bir tuhaflık var: Bitcoin’in bir menkul kıymet olmadığını söyledi, Ethereum’un  bir menkul kıymet olmaması üzücü, ama bence diğer her varlık biraz risk altında. Özellikle SEC’in Ripple’a karşı açılan davada yaptıkları göz önüne alındığında. Ama biliyorsun, bunu yapabiliriz.” sözlerini kullandı.

SEC Davası

Blockchain şirketi Ripple, Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen, kayıtsız XRP satışları nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından açılan dava ile mücadele ediyor.

Öte yandan Garlinghouse, XRP satışlarından 150 milyon doları aşan gelir etmesi ile ilgili bazı iddiaları kamuoyuna açıklamayı reddediyor ve “Mahkeme davasında ortaya çıkan gerçekleri gerçekten dört gözle bekliyorum. Biliyorsunuz, bu halka açık olarak yorum yapmadığım bir şey çünkü adaletin çarkları yavaş hareket ediyor. Gerçekleri ortaya çıkarmamız önemlidir. SEC’den hikayeyi sadece tek taraflı dinledik.” açıklamasını yapıyor.

Milyarder, Ripple ve kendisinin kripto para endüstrisinde herkesten daha şeffaf olduğu konusunda ısrar ediyor ve diğer piyasa katılımcılarını böylesine yüksek bir standarda ulaşmaya teşvik ediyor.

Bunlara ek olarak yönetici, sınır ötesi bir ödeme sorununu çözdüğü için Ripple’ın stablecoin’ler ve DeFi tarafından tehdit edildiğini düşünmüyor.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Son Dönemlerdeki En Doğru Kripto Kararı Tayland SEC’ten Geldi

Sonraki Haber

Bugün Bitcoin (BTC) 60.000 Doların ve Ethereum (ETH) 2.000 Doların Üzerini Gördü!

İlgili Haberler