Bitcoin Yeniden Düşüşte: Analizler BTC İçin Ne Diyor?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi son 24 saat içinde keskin bir düşüş yaşadı ve 40.000 dolar sınırına kadar geriledi. Ancak sonrasında bir yükseliş yaşandı ve Bitcoin’in artış yapısını korumak için çabaladığı görülüyor.

Bitcoin Fiyatındaki Düşüş

Bitcoin son birkaç gündür yükseliş ivmesini korumaya çalışıyor. Ancak 44.000 dolar bandında gelen son reddedilme fiyatın gerilemesine sebep oldu. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 44.800 dolar üzerinde işlem gören Bitcoin (BTC) 40.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Analistlere göre düşüşe ek olarak teknik göstergeler de aşağı yönlü sinyaller veriyor gibi görünüyor. Yapılan açıklamalara göre RSI 50’nin altına geriledi ve bu bir düşüş sinyali olarak nitelendiriliyor.

Buna ek olarak analistlere göre altı saatlik grafik, BTC‘nin 24 Ocak’tan bu yana sergilediği yükselen destek çizgisinin üzerinde tutunmaya çalıştığını gösteriyor. Dolayısıyla bu seviyenin altına yapılacak bir kırılma tüm yükseliş yapısının sorgulanmasına sebep olabilir. Ayrıca 41.950 dolar da şu anda yatay destek alanı görülüyor ve BTC bu seviyeyi geri almak için çabalıyor.

Bitcoin Analizi Ne Diyor?

Son yaşanan düşüş sebebiyle 24 Ocak’ta başlayan artışın beş dalgalı bir yukarı yönlü hareket olma olasılığının artık ciddi risk altında olduğu düşünülüyor. Eğer yukarı yönlü hamle korunamazsa bu model geçersiz hale gelebilir.

Ancak eğer yükseliş eğilimi korunursa analistlere göre son düşüşün bir düzeltme olduğu anlaşılacak ve model geçerliliğini korumaya devam edecek.

Analistlere göre hala Bitcoin’in 50.000 dolara yükselmeden önce 37.000 dolara geri çekilme yapma olasılığı bulunuyor. Model geçerliliğini korursa 37.000 dolar bandı destek olacak ve buradan başlayan yükseliş bizi 50.000 dolara götürecek.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analiste Göre Bu Kripto Para Yükselişe Hazır!

Sonraki Haber

ABI Game Studio Destekli ABI Galaverse Şubat 2022 Lansmanına Hazırlanıyor

İlgili Haberler